Ordu
DOLAR9.5485
EURO11.0831
ALTIN550.71

ÇAYTEPELİ SÖZ YAZARI YÜKSEL DENİZ SANATÇILARDAN İLGİ BEKLİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇAYTEPELİ SÖZ YAZARI YÜKSEL DENİZ SANATÇILARDAN İLGİ BEKLİYOR
Abone ol
Perşembe Çaytepe’den elektrikçi şarkı sözü yazarımız Yüksel Deniz(35) öncelikle yöremiz sanatçılarından ilgi ve destek bekliyor.

Lise yıllarından bu yana  çok sayıda yazdığı şarkı sözlerinin ölmeden önce ilgi görmesini isteyen  Yüksel Deniz duygularını şöyle açıkladı: “Biraz bencilce olacak ama ben kendimi bu konuda  biraz yetenekli olarak görüyorum. Siz yazmak istemeseniz de içinizdeki  o yazma duygusu sizi dürtüyor  yazmayacağım deseniz bile bir şekilde yazıyorsunuz. Asıl görevim elektrik teknikeriyim ama kendimi edebiyat konusuna daha yatkın olduğumu düşünüyorum ve öyle hissediyorum. Benim alt yapım şiir sayı olarak bir şey söyleyemem ama çok yazdım. Bu sözlerin düzenlemesi de ayrı bir konu  asıl iş yazmak değil düzenlemek. Yazdıklarımı aynı zamanda da düzenliyorum.  Kolay değil kafileri birazda müziğe uydurmak zorundasınız.  Bana her türlü konudan ilham gelir her konunda yazarım ama çoğunu gün yüzüne çıkarmadım.  Örneğin 15 Temmuzla ilgili bir şiirim var hunharca katledilen öldürülen Ceren Özdemir’le ilgili de şiir yazdım ama yayınlamıyorum.  Kimsenin acısından nemalanmak istemiyorum. O konuda çok hassasım.

ÇEVREMDEKİ OLAYLAR BENİ ÇOK ETKİLİYOR

Etkilendiğim her konuda şiir söz yazıyorum bir bakıyorsunuz doğayla ilgili bir bakıyorsunuz Fatsa’daki madenlerle ilgili. Zülfi yâre dokunacak şiirlerim var ama değişik formatlarda kimseye dokunmadan yazıyorum. Aşkla ilgili sevdayla ilgili yazıyorum. Sözlerimi  birkaç sanatçıya gönderdim ama geri dönmediler bu işlerde bir tanıdığınız bir arkadaşınız olmalı. Ne yazık ki ülkemizde benim gibi insanların geride bıraktıkları eserleri ölümünden sonra değer buluyor. Ben kendimi söz yazarı olarak yeterli  buluyorum şu an biraz piştiğimi yol kat ettiğimi  aşama kat ettiğimi zannediyorum . Ben meşhur olmak için yazmıyorum  içimden geldiği için yazıyorum.  İçimdeki o güç yazdırıyor. Çoğu ünlü sanatçılar şarkı sözü yazamıyor başkasına yazdırıyor  internete dinlediğim şarkıların sözlerini inceliyorum  o sözler bana boş geliyor. Hiçbir şey ifade emiyor.  Çünkü içlerinde duygu yok. Çok güzel şarkı sözleri var ama çokta saçma sapan şarkı sözleri var. Burada bizim hatamız var çünkü sanatçılar şarkı sözü yazarlarına üvey evlat muamelesi yapıyor. Ben buradan yöremizin Ordu’muzun  meşhur olmuş  sanatçılarına seslenmek istiyorum. Lütfen benimle irtibat kursunlar  onlara şarkı sözlerimle yardımcı olmak isterim.  Mesela Fatsa’da Elif Kaya var, Ordulu Gaye Aksu var.  Daha çok var ne olur bir bakın bir inceleyin sözlerimi bir okusalar biliyorum onlar da sevinecek. Memnun kalacaklar. Onların memnuniyeti benim daha çok eser üretmemi sağlar.  O kapı bir adım açılmış olsa ben de çok daha cevherler var.  Çünkü üretmeyi seviyorum. Kaygısız kalmasınlar lütfen sesimi duysunlar istiyorum.” ARİF KALAFAT ÖZEL HABER


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İTFAİYE SIRTINDA TAŞIDIÖnceki Haber

İTFAİYE SIRTINDA TAŞIDI

PERŞEMBE’YE BİSİKLET YOLU YAPILACAKSonraki Haber

PERŞEMBE’YE BİSİKLET YOLU YAPILACAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar