Ordu
DOLAR15.914
EURO16.8249
ALTIN941.14
reader

ÇEVRE YOLUNDA EN BÜYÜK SORUN KAMULAŞTIRMA 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇEVRE YOLUNDA EN BÜYÜK SORUN KAMULAŞTIRMA 
Abone ol
Ordu şehir trafiğini rahatlatacak olan Ordu Çevre Yolu’nda çalışmalar hızla devam ederken kamulaştırma sorunu zaman zaman çalışmaları da olumsuz etkiliyor. Özellikle yol ile Ordu Şehir Hastanesi inşaatının aynı zamanda bitirilememesi durumunda hastaneye ulaşımın nasıl sağlanacağı merak ediliyor.  

ORDU ÇEVRE YOLUNA 449 MİLYON 464 BİN 992 LİRA

Resmi Gazete’de yayınlanan Ulaştırma Bakanlığı Programında Ordu Çevre Yolu için 2022 yılında 449 milyon 464 bin 992 lira ödenek ayrıldı. Resmi Gazete’de Ordu Çevre Yolu’nun başlama yılı olarak 2011 gösterilirken bitiş yılı olarak ise 2025 gösteriliyor. Toplam yol uzunluğu 21 kilometre 41 metre olarak gösterilen Ordu Çevre Yolunun toplam maliyeti ise 3 milyar 598 milyon 395 bin 538 lira olarak gösteriliyor. Bu zamana kadar harcanan tutar ise 1 milyar 379 milyon 530 bin 555 lira olarak ifade ediliyor.  

 

DOĞU YAKADA KAMULAŞTIRMA YOK ÇALIŞMA DA YOK

Ordu Çevre Yolu’nun 10 kilometre 400 metre olan ilk etabı 2019’un Mart’ında Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından hizmete açıldı. İkinci etap çalışmaları ise Terzili’deki tüneller içinde devam ediyor. Terzili tünellerinde ise ışık 2021’in Haziran’ında görüldü. Tüneller yapıldıktan sonra Melet Irmağı bin 800 metrelik viyadük ile geçilecek. Böylece yol Melet Irmağı’nın batı yakasından doğu yakasına geçecek. Ancak Melet’in doğu yakasındaki kamulaştırma sorunun çözülmemesi nedeniyle bu yapılamıyor.

 

ORDU ŞEHİR HASTANESİ’NE DE ULAŞIM SAĞLAYACAKTI

Ulaştırma Bakanlığının kamulaştırma sorununu çözmemesi sebebiyle çalışmalar şu anda sadece tünellerin içinde yürütülüyor. Oysaki Ordu Çevre Yolu’nun tamamlanması Ordu trafiğini büyük oranda rahatlatacak özellikle de Soya Kavşağındaki hemen her gün yaşanan kaza tehlikesini hemen hemen sıfıra indirecek. Öte yandan 2023’te bitirilmesi planlanan Ordu Şehir Hastanesi’ne ulaşım Ordu Çevre Yolundan verilecek kavşak ile sağlanacak. Kamulaştırma sorunu çözülmemesi durumunda bu da yapılamayacak. Kaan Özel                              


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAK SEN ŞU KARIN YAPTIĞINAÖnceki Haber

BAK SEN ŞU KARIN YAPTIĞINA

MAĞARADAN ÇIKAN LEZZET: GİLİK PEYNİRİSonraki Haber

MAĞARADAN ÇIKAN LEZZET: GİLİK PEYNİRİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar