Ordu
DOLAR13.6348
EURO15.495
ALTIN782.38

CHP HEYETİNDEN MUHASEBECİLERE ZİYARET

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP HEYETİNDEN MUHASEBECİLERE ZİYARET
Abone ol
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, öncülüğündeki CHP heyeti Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş’ı ziyaret etti.    

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, CHP Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe ve Altınordu CHP İlçe Başkanı Yelda Dalak Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret etti. CHP Heyetini Oda Başkanı Bahadır Baş, Oda Kurul ve Komisyon üyeleri ile meslek mensupları karşıladı. Muhasebe mesleğinin sorunlarından oluşan bir dosya CHP yöneticilerine teslim edildi.

ASGARİ ÜCRET YILDA İKİ DEFA BELİRLENMELİ

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş; “ Kurumların açıkladığı verilere güvenimiz kalmadı yani ekonomi, büyüme ve enflasyon ile ilgili açıklanan verilere baktığımız da sayılar ve gerçeklerin örtüşmediğini görüyoruz. Asıl önemli olan toplumumuzun 100 yıllık Cumhuriyetin kurumlarına güveni kayboluyor, açıkladığı verilere güven duyamıyoruz, bu bizler için sonuçlardan çok daha önemli bir değer kaybıdır.

2015 yılına kadar asgari ücret altışar aylık dönemlerde yılda iki defa açıklanıyordu. Kişi başına düşen milli gelirin azaldığı bu günlerde asgari ücretlinin gelirlerinin her geçen gün  daha da erimektedir. Döviz kurlarının artması, enflasyonun yükselmesi ve gelir adaletsizliği ile asgari ücretlinin gelirlerinin azaldığını görüyoruz. Asgari ücret yılda iki defa altışar aylık dönemler halinde belirlenmelidir.  Mali Müşavirlik mesleği ile ilgili sorunlarımız var. Çözüm bekleyen birçok talebimiz var. Mali Müşavirlik hizmetlerinde KDV oranının %18den %8e indirilmesini, genç meslektaşlarımız için KOSGEB destekleri sağlanmasını, yeşil pasaport hakkının verilmesini, arabuluculuk yetkisinin verilmesini talep ediyor ve takip ediyoruz. Pandemi süresince yaptığımız çalışmaların farkında olan, bizlerin emek ve çabalarına teşekkürlerini sunan CHP Genel Başkan Yardımcılarına ve Milletvekillerine, şahsım ve odamız adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Ordu Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş tarafından ziyaret anısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut’a Ordu serenderi hediye edildi. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GIDANIN BAŞKENTİNDE ORDU DA TEMSİL EDİLDİ AMA…Önceki Haber

GIDANIN BAŞKENTİNDE ORDU DA TEMSİL EDİLD...

ROTARY ÇOCUK FELCİ’Nİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORSonraki Haber

ROTARY ÇOCUK FELCİ’Nİ ORTADAN KALDIRMAK...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar