Ordu
DOLAR18.6205
EURO19.2732
ALTIN1041.9
reader

CHP HEYETİNDEN ORDU SMMM ODASINA ZİYARET

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP HEYETİNDEN ORDU SMMM ODASINA ZİYARET
Abone ol
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe Ordu SMMM Odası Başkanı M.Ender Sönmez’e Hayırlı Olsun Ziyaretinde bulundular.

Ziyaretçileri Ordu SMMM Odası Oda Başkanı M.Ender Sönmez, Onursal Oda Başkanı Ertuğrul Yüksel, İstanbul SMMM Odası Önceki Dönem Oda Başkanı Yücel Akdemir, Oda Yöneticileri ve Meslek Mensupları Karşıladılar.

Ziyarette Ordu SMMM Odası Başkanı M. Ender Sönmez; “Günümüz hem ekonomi, hem de mesleğimiz açısından çok hareketli geçiyor.  Son dönemde   enflasyon kelimesini sıklıkla telaffuz eder olduk. Enflasyonun da etkileri ile meslek camiamız zor günler geçiriyor. Hizmet üretim giderlerimizin hızla yükselmesiyle muhasebe ücretlerimiz hızla eriyor.  Asgari ücret yeniden gündemde. Emekçilerin hakkettiği ücretler seviyesine ulaşması işverenlerin de mutabık olduğu bir husus.  Odamız olarak da tüm kamuoyuna açıklıyoruz. Asgari Ücretin ne yükseleceğinden ziyade artış uygulandıktan sonraki satın alma gücü kazanılıyor mu, bu tarafı önemli. Ücret artışların malların maliyetine direkt eklenmesi ile tekrar başa dönüyoruz. Bu nedenle iş dünyası devletimizden destek, teşvik beklemektedir.  Mali müşavirler olarak da birçok çözümlenmesi gereken beklentilerimiz vardır. Vergi yasaları yeniden tümüyle değerlendirilmeli ve günümüz koşullarına uyumlu hale gelmelidir.  Mevzuatların değişik ve karmaşık bir yapıda ortadan kaldırılmalıdır.  KDV oranımızın indirilmesi, mesleğimizin asil konusuna girmeyen beyanların bizlere sorumluluk olarak yüklenmemesi, arabuluculuk yetkisinin verilmesi, tahsilat ve tahakkuk karmaşasının giderilmesi, serbest meslek giderlerinin yeniden tanımlanması Taleplerimizin değerlendirilerek uygulamaya konması gereklidir.” dedi. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FEYZİ’YE RAKİP ÇIKMADIÖnceki Haber

FEYZİ’YE RAKİP ÇIKMADI

CHP’Lİ BAŞKANLARA SEVGİ SELİ Sonraki Haber

CHP’Lİ BAŞKANLARA SEVGİ SELİ 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar