Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
reader

CHP’DEN ALTINORDU’YA TEŞEKKÜR OBB’YE UYARI MHP’YE TEPKİ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP’DEN ALTINORDU’YA TEŞEKKÜR OBB’YE UYARI MHP’YE TEPKİ 
Abone ol
CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, Altınordu Belediyesi’nin 1/1000’lik imar planının Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından değiştirilmeden kabul dilmesini istedi. MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk’ün CHP’yi terörle ilişkilendiren açıklamalarına ise tepki gösterdi.  

CHP il binasında basın toplantısı düzenleyen CHP Ordu İl Başkanı Şahin, “Altınordu Belediyesi 1/1000’lik imar planı hazırladı. Bu palanda sorunlu alanlar plansız alanlara aktarıldı. Böylece plan oy birliği ile kabul edildi. Bu plan bizi kısmen memnun etti. Altınordu Belediyesi toplumsal hassasiyetleri dikkate alarak bizim de itirazlarımızı gözeterek bir plan hazırladı. O yüzden Altınordu Belediye yönetimine teşekkür ediyoruz.” dedi.  

 

OBB’YE UYARI

 

Bu planın şimdi Ordu Büyükşehir Belediyesi (OBB)  tarafından değiştirilmeden oylanarak kabul edilmesi gerektiğini ifade eden Şahin, “ Ama bize farklı duyumlar geliyor; ‘ Büyükşehir’de biz istediğimizi yaparız Altınordu Belediyesi ne ki’ deniyormuş. OBB’nin bu planı değiştirmeden kabul edilerek askıya çıkarmasını bekliyoruz. Hiç kimse yasanı üstünde değil. Büyükşehirlerin palanı denetleme yetkisi var tümdün değiştirme yetkisi yok. O yüzden uyarıyoruz.” şeklinde konuştu.      

 

MHP’YE TEPKİ

MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk’ün katıldığı bir televizyon programında ‘İyi Parti oyları topluyor bir çuvala koyuyor CHP’ye teslim ediyor. CHP’de o oyları HDP ve terör örgütlerine teslim ediyor’ dediğini aktaran Şahin, “Artık söyleyecekleri hiçbir şey kalmadı milliyetçilik duyguları üzerinden hareket ediyorlar. CHP’yi, Atatürk’ün kurduğu partiyi  terör örgütleriyle ilişkilendirmek en hafif tabirle abesle iştigaldir. Siz yapacaklarınızı söyleyin. Attığınız çamur bize yapışmaz.” diye konuştu.      

 

 

SAMSUN’DAKİ OLAY 

Samsun’da Atatürk heykelinin yıkılmaya çalışılmasına da değinen Şahin, sözlerini şöyle bitirdi: “Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti yıkamayanlar heykellerini yıkmaya çalışıyorlar. Onu da beceremediler ve beceremeyecekler. O heykeli yıksanız ne olacak. Bizim içimizdeki Atatürk’ün ışığını ve ilkelerini söndürebilecek misiniz. Aynen Atatürk’ün dediği gibi Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır. Bu menfur saldırıyı lanetliyorum. Aslında biz bu işin organize bir iş olduğunu biliyoruz.” ORDU OLAY              


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
"YEREL MARKETLER ZİNCİR MARKETLERLE YARIŞMAKTA ZORLANIYOR"Önceki Haber

"YEREL MARKETLER ZİNCİR MARKETLERLE YARI...

KİM OLDUKLARI BELLİ ASIL SORU KİMİN TAŞERONU OLDUKLARISonraki Haber

KİM OLDUKLARI BELLİ ASIL SORU KİMİN TAŞE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar