Ordu
DOLAR15.5489
EURO16.2164
ALTIN897.54
reader

CHP’Lİ BELEDİYENİN DENETİM KOMİSYONUNA AK PARTİ’Lİ ÜYE BAŞKANLIK EDİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP’Lİ BELEDİYENİN DENETİM KOMİSYONUNA AK PARTİ’Lİ ÜYE BAŞKANLIK EDİYOR
Abone ol
Gülyalı Belediyesi’nde Denetim Komisyonu’na muhalefet partisi meclis üyesi başkanlık etmeye başladı. Muhalefetin denetiminde hazırlanan 2021 yılına ait Denetim Raporu, Belediye Meclis Toplantısında oy birliğiyle kabul edildi.

2021 yılına ait mali denetimin gerçekleştirildiği Denetim Komisyonu’nda AK Parti Meclis Üyesi Uğur Yetgin başkan olarak yer aldı. Üyeliklerde ise Nurettin Aydoğdu (AK Parti), Yener Aydın (CHP) ve Refik Koyun (CHP) yer aldı. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, yönetimde şeffaflık konusunda çok anlamlı bir yaklaşım geliştirdi. Yeni sistemde Kesin Hesap Komisyonuna ana muhalefet partisinden bir temsilcinin başkanlık yapması öngörülüyor. Gülyalı Belediyesi olarak sayın genel başkanımızın bu yaklaşımını yerelde hayata geçirdik. Belediyemizin faaliyetleriyle harcamalarının denetlendiği Denetim Komisyonu’na muhalefet partisi temsilcisi başkanlık ediyor. Geçtiğimiz hafta gerçekleşen Meclis Toplantımızda 2021 yılına ait Denetim ve Faaliyet Raporları ayrı ayrı oylanarak oy birliğiyle kabul edildi. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda muhalefetin de onayını alarak, üstelik denetim sorumluluğunu muhalefete bırakarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey bulunmuyor. Bundan sonraki süreçte de aynı şeffaflıkta yolumuza devam edeceğiz. Hedeflerimizi hayata geçirmede desteğini ve güvenini esirgemeyen değerli Gülyalı halkına, belediye meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, ortak çalışma yürüttüğümüz kurum, kuruluşlarımıza ve özveriyle çalışarak hizmetlerimizi size ulaştıran personellerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

MECLİS TOPLANTILARI HALKIN AYAĞINA GİDİYOR, İHALELER CANLI YAYINLANIYOR

 

Şeffaflık ve hesap verilebilir anlayışın yanında katılımcılığı da önemsediklerini belirten Başkan Tepe, “Belediye Meclisi Toplantılarımızı belirli bir program dahilinde mahallelerimize taşıyoruz. Belediye yönetim organını halkın ayağına götürüyoruz. Herkesin önünde karar alıyoruz. Vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini dinleyerek yerinde çözüm üretmeye gayret ediyoruz. Bir yandan da canlı yayınlarımız devam ediyor. Meclis toplantılarımızı ve gerçekleştirdiğimiz ihaleleri sosyal medya hesaplarımızdan canlı olarak yayınlıyoruz. Bu konuda uluslararası bir platform olan İnsani Gelişme Vakfı’nca (İNGEV) örnek gösterildik. Gülyalı’da hiçbir karar kapalı kapılar ardında alınmıyor” diye konuştu. ORDU OLAY 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
19 EYLÜL'DE KRİTİK MAÇÖnceki Haber

19 EYLÜL'DE KRİTİK MAÇ

ÜNYE’YE EK LİMAN YAPILACAK  Sonraki Haber

ÜNYE’YE EK LİMAN YAPILACAK  

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar