Ordu
DOLAR13.41
EURO15.2309
ALTIN794.28
reader

ÇİKOLATA PARK’TA YENİ TATLAR… 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇİKOLATA PARK’TA YENİ TATLAR… 
Abone ol
Çikolata Park yerli ve yabancı turların uğrak noktası oldu.  Park içindeki Çikolata Atölyesi’nde Ordu konseptli üretilen çikolatalar; fındık, bal, kokulu üzüm, mavi yemiş, ısırgan gibi Ordu’da bulunan sebze ve meyvelerden yapılıyor.

Ordu’da yapılan birçok yöresel ürünlerin işlendiği ve ziyaretçilere sunumun yapıldığı Çikolata Park son olarak Yöresel Lezzetler Akademisi ile adını duyurdu. Ordu Büyükşehir Belediyesinin DOKA 2019 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında yürüttüğü “Çalışan Ordu’nun Üreten Kadınları” Projesi ile 19 ilçeden seçilen kadınlar, Ordu’ya özgü yöresel ürünlerin üretimini yaparak satışını gerçekleştirdi. Proje birçok ulusal kanal tarafından gündem yapılarak ekranlara taşındı.

TUR OTOBÜSLERİNİN UĞRAK NOKTASI OLDU

ORTAR A.Ş. yöresel ürünlerin daha çok kitleye ulaşmasını sağlamak amacıyla birçok fuar ve organizasyonlara katıldı. Tur otobüslerinin Çikolata Parkı güzergâh noktalarına almaları için çalışmalar yapan ORTAR A.Ş. son olarak eko turizm zirvesine katılarak birçok firma ile görüşmeler gerçekleştirildi. Yapılan görüşmeler neticesinde Ordu’dan geçen birçok tur otobüsünün yeni güzergahlarından birisi de Çikolata Park oldu.

EKO TURİZM NOKTASI OLDU

Ordu’nun 19 ilçesinde üretilen coğrafi işaretli ürünlerin tanıtıldığı bir eko turizm noktası da olan Çikolata Park’da ayrıca Ordu’ya özgü ürünlerin ağırlıklı olduğu yöresel kahvaltı ile de dikkatleri üstüne çekiyor.

ÇİKOLATA KAFE’DE YOK YOK

Çikolata Atölyesi’nde üretimi yapılan çikolataya, kentteki Kurul Kalesi'nde 2016 yılında yapılan arkeolojik kazıda 2 bin 100 yıllık heykeli bulunan, mitolojide "Ana Tanrıça" olarak anılan Kybele'nin adı verildi. Tamamen Kybele ve Ordu konseptli üretilen çikolatalar; fındık, bal, kokulu üzüm, mavi yemiş, ısırgan gibi Ordu’da bulunan sebze ve meyvelerden yapılıyor. Kurum ve kişisel workshoplarla Çikolata Kafe’de, kendi çikolatanızı kendi tercih ettiğiniz içeriklerle hazırlama imkânı sunuluyor.

Büyükşehir Belediyesi iştiraki ORTAR A.Ş. tarafından işletilen Çikolata Kafe’ye gelen yerli ve yabancı turistler Ordu’ya özgü 50’den fazla çikolata çeşidinden satın alma imkânı buluyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
112 YAŞINDA 3. DOZ AŞI OLDU Önceki Haber

112 YAŞINDA 3. DOZ AŞI OLDU 

GÜNDOĞDU TÜRK FİLMLERİ HAFTASINDASonraki Haber

GÜNDOĞDU TÜRK FİLMLERİ HAFTASINDA

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar