Ordu
DOLAR13.616
EURO15.222
ALTIN787.24
reader

‘ÇIPLAK AYAKLA OKUMA’ EYLEMİ AMACINA ULAŞTI 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘ÇIPLAK AYAKLA OKUMA’ EYLEMİ AMACINA ULAŞTI 
Abone ol
CHP Fatsa İlçe Başkanı Murat İnanlı, Fatsa’da Onur Güngör tarafından siyanür kullanarak altın çıkaran madene karşı başlatılan ve tam 365 gün devam ettikten sonra sona eren çıplak ayakla kitap okuma eyleminin amacına ulaştığını söyledi.    

CHP Fatsa İlçe Başkanı İnanlı şu açıklamayı yaptı: “1 sene boyunca tüm dünyaya tüm Türkiye’ye, tüm Fatsa’ya sessizce çığlık atarak duyurdu sesini. Tam 365 gün yağmur demeden, soğuk demeden sessizce her gün bazen 3 kişi ile bazen 300 kişi ile sessizce kitap okuyarak duyurdu tehlikeyi. Kıymetli kardeşimiz Onur Güngör ‘ün başlattığı kitap okuma eylemi sona erdi Amacına ulaştı. Bitirmeye karar verdi. Amacına ulaştı.

VEBAL ORDU’YU YÖNETENLERDE 

Çünkü mevcut maden alanının genişlemesi için ÇED raporu başvurusuna aylardır onay verilemiyor. Amacına ulaştı. Çünkü yargı, Samsun Bölge İdare Mahkemesi olarak maden alanının çalışması konusunda, hakkında açılan davalar sonuçlanana kadar faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Ancak maden şirketi hukuksuz bir şekilde faaliyetlerine devam etmekte. Bu işin vebali Fatsa ve Ordu’da bu işin devam etmesine göz yuman, mahkeme kararının hiçe sayılmasına müsaade eden “Ordu Bürokrasisi” dir.

FATSA SES VERMEYE BAŞLADI

Amacına ulaştı. Çünkü Fatsa’mızın diğer mahallelerinde de başlatılmak istenen maden faaliyetleri ile ilgili artık muhtarlar da ses çıkarmaya başlamıştır. Biliyoruz ki siyasi görüş gözetmeksizin tüm Fatsa bu maden sahasının bu şekilde hukuksuz bir şekilde faaliyetine devam etmesine karşıdır. Sesini de bir şekilde öyle ya da böyle duyurmakta veya duyurmak istemektedir.

EMEĞi GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER

Bu anlamda bu mücadelenin bu noktalara kadar gelmesinde katkısı olan her bir vatandaşa, bu durumla ilgili bilimsel araştırmalar yürüten Çevre derneklerine ve akademisyenlere, işin hukuki boyutunu takip eden tüm avukatlarımıza ezcümle tüm gizli kahramanlara teşekkürü bir borç bilirim.” Muharrem Göç 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇATIŞMAYA DEĞİL ÇALIŞMAYA GELDİMÖnceki Haber

ÇATIŞMAYA DEĞİL ÇALIŞMAYA GELDİM

‘DIŞ GÜÇLER’ ORDU’DA FINDIK BAHÇESİNİ UCUZA KAPATIYOR Sonraki Haber

‘DIŞ GÜÇLER’ ORDU’DA FINDIK BAHÇESİNİ UC...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar