Ordu
DOLAR18.8161
EURO20.4581
ALTIN1164.9

ÇOK KATLI AZ YEŞİLLİ DOĞAYLA UYUMSUZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇOK KATLI AZ YEŞİLLİ DOĞAYLA UYUMSUZ
Abone ol
Ordu’da 2 yıldır sürüncemede olan ancak hafta OBB Meclisi’nde kabul edilen imar planını değerlendiren Ordu Mimarlar Odası Başkanı Havva Güner Eriş, “Başta Durugöl olmak üzere imara açılan yeşil alanlar, şehrimize kaldıramayacağı şekilde taşıtılmak istenen yüksek emsal kararları gibi birçok teknik konuda kusurlu bulduğumuz bir planla karşı karşıyayız.” dedi.

Ordu Mimarlar Odası Başkanı Eriş’ten İmar Planı Değerlendirmesi

BU PLAN ORDU’YA YENİ SORUNLAR GETİRECEK

Ordu Olay’a özel açıklamalar yapan Ordu Mimarlar Odası Başkanı Eriş, OBB tarafından yaklaşık 20 ayda hazırlanan ve şu günlerde yürürlüğe giren Altınordu 1/5000 Nazım İmar Planı ve 1/1000 Uygulama İmar Planı Altınordu için hayırlı olsun. Bu temennimiz  şehrimizin 20 aydır imara kapalı olması içindir, yoksa hazırlanan planın şehrimize ne denli sorunlar ve imar yükü getireceğini bu sayfalarda siz kamuoyuna defalarca açıklama yapmıştık.” diye konuştu.

 

 

MAALESEF DURUGÖL’Ü KURTARMADIK KAYBETTİK

Yeşil alan olması için 110 bin imzanın toplandığı  Durugöl’e de değinen Ordu Mimarlar Odası Başkanı Eriş, “Başta Durugöl olmak üzere imara açılan yeşil alanlar, şehrimize kaldıramayacağı şekilde taşıtılmak istenen yüksek emsal kararları, Kıyı Kanununa aykırı yapılan fonksiyon değişiklikleri, yürürlükteki planlı alanlar imar yönetmeliğine uymayan plan notları... gibi birçok teknik konuda kusurlu bulduğumuz bir planla karşı karşıyayız.” şeklinde konuştu.

 

AZ KATLI ÇOK YEŞİLLİKLİ ORDU TARİH OLDU

Eriş sözlerini şöyle tamamladı: “Kamuoyunun bilmesini isteriz ki, bölgemiz genelinde illere bakıldığında henüz betona boğulmamış ve hatta bu planı hazırlatan OBB tarafından da misafir ettikleri birçok gazeteci ve sanatçının överek  '' Karadeniz’in incisi…. beton yoğunluğu olmayan… az katlı çok yeşillikli, doğa ile uyumlu... vb'' gibi ifade ettikleri bu güzel ve özel şehrimiz için, Mimarlar Odası olarak elimizden gelen tüm yapıcı eleştiri ve çabamızı sarf etmeğe devam edeceğiz.”

Hasan Cem Özel


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
VİNÇ KAZASININ ATEŞİ AYBASTI’YA DÜŞTÜÖnceki Haber

VİNÇ KAZASININ ATEŞİ AYBASTI’YA DÜŞTÜ

RİNGLERİN GELECEĞİ ORDU’DA YETİŞİYORSonraki Haber

RİNGLERİN GELECEĞİ ORDU’DA YETİŞİYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar