Ordu
DOLAR18.8048
EURO20.5206
ALTIN1164.1

ÇOK ÜZÜNTÜ VERİCİ GÖRÜNTÜLER

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇOK ÜZÜNTÜ VERİCİ GÖRÜNTÜLER
Abone ol
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesi duruşmasındaki görüntülerin çok üzüntü verici olduğunu belirterek CHP'li üç milletvekilinin dokunulmazlıkların kaldırılması tartışmalarına ilişkin "Meclis Başkanlığının özel bir yetkisi yok. Meclis Başkanlığı gelen bütün fezlekeleri sadece yasama sorumsuzluğu bakımından inceleyerek ilgili komisyona sevk ediyor." dedi.

 

Şentop, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Kampüsü'nde yer alan Kabatepe Parkı'na fidan dikti.

Fidan diktikten sonra açıklama yapan Şentop, geçen yıl çok özel fidanlar diktiklerini bu yıl da 2022 yılı olması nedeniyle 22 fidan diktiklerini belirtti. Şentop, bütün vatandaşları fidan dikmeye davet etti.

Şentop, bir gazetecinin, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir BaşarırOrdu Milletvekili Seyit Torun ve İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan hakkında Yalova 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada "duruşma hakimlerine alenen hakaret" ve "adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs" iddialarından ayrı ayrı fezleke düzenlediğini belirterek bu milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin sorusunu yanıtladı.

Şentop, şu ifadeleri kullandı: "Ben de o görüntülerini izlemiştim. Çok üzüntü verici görüntüler. Mahkeme salonlarında zaman zaman tartışmalar olabiliyor ama duruşma esnasında hakime karşı rencide edici, yüksek sesle ve hakaretamiz ifadelerle saldırmak sadece milletvekillerimiz için değil sıradan vatandaşlarımız için de uygun değil. Geriye dönük olarak araştırdım, benzer bir olay yok. Bu, vahim bir olay.

Diğer süreçlerde ise Meclis Başkanlığının özel bir yetkisi yok. Meclis Başkanlığı gelen bütün fezlekeleri sadece yasama sorumsuzluğu bakımında inceleyerek ilgili komisyona sevk ediyor. Komisyonun işidir, görevidir ama özellikle kamu düzeninin bozulması yönünde güvenlik güçleriyle ilgili eylemlerde; aynı şekilde yargılama görevinin devamı konusunda özel hassasiyetler olduğunu belirtmek isterim. Bu konu Karma Komisyonun yetkisindedir." AA

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ELMA PROJESİ DOĞRUDAN GELİR DESTEĞİNE DÖNÜŞTÜÖnceki Haber

ELMA PROJESİ DOĞRUDAN GELİR DESTEĞİNE DÖ...

UYUZ SALGININDA KAÇAK İLAÇ SATILIYOR!Sonraki Haber

UYUZ SALGININDA KAÇAK İLAÇ SATILIYOR!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar