Ordu
DOLAR9.7377
EURO11.3767
ALTIN562.57

ÇÖPTEN ÇIKAN CİNAYETE ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI VERİLDİ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇÖPTEN ÇIKAN CİNAYETE ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASI VERİLDİ 
Abone ol
Ordu'da 22 Aralık 2018’de parçalanarak öldürüldükten sonra cesedi çöpte bulunan Iraklı Hussein Kalaf Abdulameer Marzoq (17) cinayeti ile ilgili dava sonuçlandı. Mahkeme terör değil de ‘canavarca hisle çocuğa karşı kasten öldürme’ suçundan 3 kişiye ağırlaştırılmış ömür boyu hapis 1 kişiye ise yaşının 18’den küçük olması sebebiyle 22 yıl hapis cezası verdi.   

Ordu’da parçalanarak öldürüldükten sonra cesedi çöpte bulunan Iraklı Hussein Kalaf Abdulameer Marzoq cinayeti ile ilgili görülen dava sonuçlandı. Ordu 1 Ağır Ceza Mahkemesi çeşitli delillerin sabit olması sebebiyle Hussein Kalaf Abdulameer Marzoq (17) cinayetini işlediklerine kanaat getirerek Ahmed Ahmed, İbrahim Mutlaq İbrahim İbrahim, Musa Najim Abdullah Al Quasi’ye ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası verdi. Mahkeme herhangi bir indirim de uygulamadı. B.S.K.K’ye ise önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası veren mahkeme olay tarihinde yaşının 18’den küçük 17 yaşında olması sebebiyle bu cezayı daha sonra 22 yıl hapis cezasına çevirdi.  Karar öncesi son sözleri sorulan 4 kişi ise tercüman aracılığı ile konuşarak suçsuz olduklarını söyledi. 

           

DEAŞ CİNAYETİ OLARAK YANSIMIŞTI

Bu arada Ahmed'in cep telefonundan Marzoq'un orakla kestiği başını tutarken çekilmiş fotoğraflar çıkmış. Al Qaisi'nin cep telefonundan ise DEAŞ'ın propaganda mesajları bulunmuştu. Al Qaisi'ye "Yaptığınız onurlu işinizden dolayı teşekkür ederim" şeklinde Arapça sesli mesaj gönderildiği belirlenmişti. Bir başka sesli mesajda DEAŞ bayrağının yanı sıra örgüt için yazılmış "Hoş geldin ordu, hoş geldin yiğitlerin bayrakları" şeklinde şiirin iletildiği saptanmıştı. Olay bazı basın yayan organlarında DEAŞ cinayeti olarak yansımıştı.

Bu arada mahkeme olayın DEAŞ bağlantısıyla ilgili olarak ise takipsizlik kararı verdi. Yasin Çanakçı

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TÜRKİYEDE EN FAZLA ARTIŞIN OLDUĞU 3. BÖLGEYİZ    Önceki Haber

TÜRKİYEDE EN FAZLA ARTIŞIN OLDUĞU 3. BÖL...

FINDIK ÜRETİCİSİ EN AZ 30 TL BEKLİYORSonraki Haber

FINDIK ÜRETİCİSİ EN AZ 30 TL BEKLİYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar