Ordu
DOLAR18.8383
EURO20.3282
ALTIN1128.4

CUMHURBAŞKANIMIZ BU SENE DE FINDIĞA İYİ BİR FİYATI VERECEKTİR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CUMHURBAŞKANIMIZ BU SENE DE FINDIĞA İYİ BİR FİYATI VERECEKTİR
Abone ol
AK Parti Ordu İl başkanı Halit Tomakin,” İnanıyorum ki, bu sene de Cumhurbaşkanımız tarafından fındığa iyi bir fiyat verilecektir.” dedi.

AK Parti Ordu İl başkanı Halit Tomakin, Altaş TV’de yayınlanan “Ordu’yu Yönetenler” programının canlı yayın konuğu oldu, Funda Altaş Şimşit’in sorularını yanıtladı.

Her zaman üreticimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz

Benim geçen yıl fındık ile ilgili yaptığı konuşmayı eğerek, bükerek, yalan beyanla farklı yönlere çekmeye çalışanlar beni fındık üreticisini tehdit etmekle suçladılar. Bunların işi gücü yalan zaten, biz onların yalanlarına bakarak iş yapacak değiliz. İktidar partisinin bir il başkanı olarak ben aklımı peynir ekmekle yemedim ki, üreticiyi tehdit edeyim. Ben o açıklamamda TMO’nun Nisan sonu itibarı ile sezonu kapatacağını 31 Aralık olan TMO’nun alım süresinin Nisan sonuna kadar uzatıldığını  serbest piyasada fındığın ne olacağının belli olmayacağını, fındık fiyatları düşebilir de 30 -35  TL. ye çıkabilir de dedim. Elimizdeki fındığı değerlendirelim dedim.  Kaldı ki ben de bir fındık üreticisiyim.

AK Parti iktidarları döneminde biz her zaman çiftçimizin, üreticimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Son 2 yıldır fındık dalda iken fiyatlar veriliyor. 2021 planlamasını yapıyoruz. Milletvekilimiz Metin Gündoğdu risk alarak fındık fiyatı şu kadar olmazsa kendimi Meclis önünde yakarım dedi. Milletvekilimiz Ergün Taşçı fındık 14 TL iken Cumhurbaşkanımıza fındık fiyatı 20 TL olmalıdır dedi. Yani fındık üreticisinin derdi ile dertlenen milletvekillerimiz var. İlimiz ve bölge milletvekillerimiz 2 yıldır fındık toplantısı yapıyorlar bu sende yaptılar ve değerlendirmelerini verdiler.

İnanıyorum ki bu sene de Cumhurbaşkanımız fındığa iyi bir fiyat verecektir

Karadeniz bölgesinde siyaset yapmak fındıktan geçiyor. 2001 yılında bu millet yüzde 27 oy alan partiye yüzde 2 oy vererek dersini verdi. Biz özellikle son iki yıldır fındık üreticisini memnun edecek fındık politikaları izledik. Biz her zaman olduğu gibi bundan sonra da üreticinin yanında olacağız. Biz bu sene fındıkla ilgili beyanımızı yaptık. Ben inanıyorum ki, bu sene de Cumhurbaşkanımız tarafından  fındığa iyi bir fiyat verilecektir.” ORDU OLAY  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BİLİM FINDIK ÜRETİCİSİNİN HİZMETİNE SUNULACAKÖnceki Haber

BİLİM FINDIK ÜRETİCİSİNİN HİZMETİNE SUNU...

‘AK PARTİ GÖNÜLLERDEN DÜŞMÜYOR’Sonraki Haber

‘AK PARTİ GÖNÜLLERDEN DÜŞMÜYOR’

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar