Ordu
DOLAR19.0882
EURO20.5915
ALTIN1212.4
NATURİMMUN

CUMHURİYET TARİHİNİN EN KRİTİK SEÇİMİNE YAKLAŞIYORUZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CUMHURİYET TARİHİNİN EN KRİTİK SEÇİMİNE YAKLAŞIYORUZ
Abone ol
Bir hafta önce yapılan İYİ Parti Ordu il kongresinde üç önemli ismi geride bırakarak İYİ Parti Ordu İl Başkanlığı koltuğuna oturan Melikşah Murat Genç, gelinen süreci değerlendirdi.

Genç Ordu Olay’a şu açıklamayı yaptı: Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimine yaklaşıyoruz. Bu süreçte İYİ Parti halkın derdine deva olacak güçlü bir lideri Meral hanımla birlikte gençlere, kadınlara verdiği özel önem ile işsizlere, haksızlığa uğramışlarla verdiği çok özel lider olduğunu düşünüyorum. Meral hanımın krateri ve duruşuyla cumhuriyet tarihinin en önemli seçimi öncesi iktidara yürüdüğünü görüyorum. Biz vatandaşların soruna çare bulmak için siyaset yapıyoruz. Onun dışında beklentimiz söz konusu olamaz. Bu konuda da kendime güveniyorum. Vatandaşlarımızın sesi olmak adına Ordu İYİ Parti il başkanlığına dahil oldum. Şu anda delegelerimizin olurlarıyla karşınızda il başkanı olarak bulunuyorum.

 

BİZ BU İŞİ BAŞARACAĞIZ

Bizim bu işi başaracağımızdan hiçbir şüphem yok. Vatandaşımızın derdine çare olacağız. Onların sorunlarını gidereceğiz. Haksızlık, hukuksuzluk yoğun yaşanmakta. Gelire adaletsizliği, hukuk adaletsizliği her türlü sorunları Meral hanımın önderliğinde yetişmiş tecrübeli, liyakatli özellikle liyakatlinin altını çizmek istiyorum, ülkemizde liyakat sorunu var. Biz bu sorunu çözeceğiz. Ben d bu konuda elimden gelenin fazlasını yaparak, vatandaşlarımızın dertlerini dinleyerek, onların seslerini Meral hanıma duyurmak adına İl Başkanlığı görevine talip oldum. Bunu da başardık, vatandaşların derdini çözeceğimize inancım tam.

 

BU SÜREÇ ÇOK KOLAY OLMADI

Karşımda üç değerli isim vardı. İl başkanlığı için resmi müracaatımı genel kurula 25 gün kala yaptım. Bunun öncesinde geri planı vardı. Ben partili büyüklerimizle, parti teşkilatlarımızla, ilçe başkanlarımızla istişare sürecinde bulundum. Adaylarımızın hepsi kıymetli, hepsi değerli ve de çok tanınıyorlardı. Ben kuruluşundan bu yana partinin içerisindeydim. Beni Altınordu’da hemen hemen herkes tanırdı. Ünye ve Fatsa gibi büyük ilçelerde de büyük bir oranda tanınırken, diğer ilçelerde de kendimizi tanıtınca” Evet sen partimize yakışırsın diyerek beni motive ettiler, bende bunu yapabileceğime inancım daha da arttı”. Gençliğimle, duruşumla, karakter yapımla bu görevi yapabileceğime inanıyordum. Teşkilatın pozitif desteği ile 25 günde adaylığımı açıkladım. Yeri geldi günde 5 ilçe gezdim. Fırsat bulduğumda tekrar gezdim, beni tanıdılar. Bu anlamda herkese teşekkür ederim. Bu süreç çok kolay olmadı. Diğer adaylara göre adaylığımı geç açıkladım. Sağ olsun delegelerimizin tercihleri benim başkan olmam yönünde oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

 

CİNSİYET AYRIMCILIĞINA KARŞIYIZ

 Partimizde kadınlarımızın yeri özeldir. Bu anlamda partimizin bütün birimlerinde kadınlarımızın minimum kontenjan hakkı yüzde 25’dir. Meral Hanım’ın bu konuda bir yaklaşımı vardır. O yüzde  kadınlarımız yüzde 25 değil yüzde 50’yi hak eder. Cinsiyet ayrımcılığına karşıyız. Cinsiyet ayrımcılığına karşı bir partiyiz. Liderimizin de bir bayan olması bundan daha doğal bir şey olamaz.

 

SİNAN ATEŞ’İ KEŞKE SAĞLIĞINDA TANIMA FIRSATIM OLSAYDI

Sinan Ateş’i elim bir hadiseden sonra tanıma fırsatım oldu. Keşke sağlığında tanıma fırsatım olsaydı. Nasip değilmiş ama, Ankara’nın ortasında güpegündüz yapılan bu katliam, infaz Türkiye için olsun, çocukları için olsun bu kabul edilemez bir şey. Yaşım itibarıyla bilmiyorum ama 1980 öncesi Ankara’nın ortasında böyle bir katliam oldu mu onu bilmiyorum. Bu işe aklım ermiyor. Kendisine Allahtan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

 

GENÇLERE KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK

Partimizde kadınların ayrı bir yeri olsa da ben gençleri de unutmadım. Sadece partimiz olarak demiyorum gençlere de güvenilmeli. Bu gençlerimize artık sorumluluk verilmesi gerektiği, gençlerinde karar verme yetisine inanan birisiyim. Sizin vesilenizle gençlere buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Genç bir başkan olarak partimizin kapısı onlara sonuna kadar açık. Korkmasınlar, mutlaka yanımıza gelsinler. Kendilerinden yararlanmak istiyoruz. Sorunlarını dile getirsinler, biz onlara destek olalım. Gençlerimizi Türk toplumunda en mağdur olan insanlar olarak görüyoruz. Çünkü gençlerimizin iş kaygıları var. Liyakat ön plana alınmadığı için gençlerimiz en fazla haksızlığa uğrayan kesim oldu. Gençlerimiz iş bulamıyor. Onlu yaşlardaki gençlerimizin olguları çok açık, çoğu olan bitenin farkında, çok farklı cümleler kurabilen bir nesil. Bizim bu nesilden faydalanmamız gerekiyor. Gençlerimizin tecrübesi ve dinanizmini birleştirmemiz gerekiyor. Bu nedenle gençlerimize inanmalıyız.“ Mustafa Kemal Poyraz

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KILIÇDAROĞLU ORDU’YA GELİYORÖnceki Haber

KILIÇDAROĞLU ORDU’YA GELİYOR

YAĞMUR SUYU SORUNUNA ÇÖZÜMSonraki Haber

YAĞMUR SUYU SORUNUNA ÇÖZÜM

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar