Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39

DENETİM YAPILMAZSA YENİDEN KAPANMAK ZORUNDA KALIRIZ!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DENETİM YAPILMAZSA YENİDEN KAPANMAK ZORUNDA KALIRIZ!
Abone ol
Ordu Tabip Odası Başkanı Ali Coşkun,” Temmuz ayındaki pandemi (salgın) tedbirlerinin artırılıp artırılmayacağı,  zabıta kontrollerinin etkinliğine bağlı olacaktır. “ dedi.

Ordu Tabip Odası Başkanı Coşkun’un değerlendirmesi şu şekilde: “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen Kabine Toplantısı ardından açıklanan 31.05.2021 tarihli kararlar’ın Ordu Tabip Odası olarak değerlendirdiğimizde :  Sokağa çıkma kısıtlamasının hafta içi ve cumartesi günleri öncekinden farklı olarak  saat 22.00’de başlayacağı, Pazar günü ise tam gün kısıtlamanın olması yönündeki tedbirin neredeyse aynı oranda devam edeceğini haber vermekte olduğu bu tedbir tarafımızdan da aynı şekliyle beklenmekteydi ve odamızca da pandemi (salgın) ile mücadelede oldukça yerinde bulunmaktadır. Tahmin ettiğimiz gibi haziran ayında da aynı şekilde sokağa çıkma yasağı devam edecektir ve böyle de olmalıdır.

 

 

UYMAYAN KAPANIR

 

Restoran, lokanta ve kafelerin sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında belirlenen kurallara göre hizmet vermesi, ayrıca saat 24:00’e kadar da paket servisinin devam etmesi ( Pazar günü de sadece paket servisi olacak ), tedbirlerin devam ettirilmesinden daha ziyade, sabırlı esnafımıza nefes aldırma amaçlı bir katkı yapacaktır. Bu tedbir ekonomiye hareket getirmesi için kaldırılmıştır ve burada ilgili işletme sahiplerine büyük sorumluluk düşmektedir. Eğer işletmelerinde pandemi (salgın) tedbirlerini hiçe sayarak hizmet verirlerse, kendi bindikleri dalı kesecekler, vaka ve ölüm sayılarının  olası bir artışı ile temmuz ayında maalesef yeniden kapanabileceklerdir.

 

 

DENETİM ŞART

 

 

Açık ve kapalı alanlarda nikah şeklindeki ve kısıtlı katılımcıyla yapılacak olan düğün törenlerinin, ülkedeki vefat sayılarını artırmaması, katılımcı sayısı ve pandemi (salgın) tedbirlerinin kontrolünü yapacak olan zabıta ekiplerinin bu görevi titizlikle  yapacak olmasına bağlı olacaktır.

 

KAYGILANDIRDI

 

Karne notları bile verilmiş öğrencilerin kuşkusuz en çok yakıştığı yer olan okullara yeniden çağrılması, tartışmasız her zaman güzel olacaktır ama, bu dönemde, henüz pandemi (salgın) tehlikesi tam bitmeden, yüz yüze eğitim için yeniden çağırılmaları, bizleri  de kaygılandırmaktadır.  Sanırım bunun cevabını yaşayarak göreceğiz.

 

 

AŞILAMA HIZLANMALI

 

 

Temmuz ayında ise bu kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, özellikle aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirlenecek olması da, önemli bir açıklamadır. Zira bu tedbirlerin başarılı olabilmesi için atılması gereken iki önemli adım vardır: Bunlardan birincisi haziran ayındaki yapılmak istenen hızlı aşılama seferberliği, diğeri ise haziran ayındaki alınan tedbirlerin pandemi (salgın) ruhuna uygun olarak zabıta kontrollerinin başarısı. Aslında bundan sonra tüm pandemi (salgın) tedbirleri, zabıta kontrollerinin başarısı ile daha etkin olacaktır.” ORDU OLAY

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CİVİL’DE KANO VE YELKENÖnceki Haber

CİVİL’DE KANO VE YELKEN

KAFES BALIKÇILIĞINDAN 110 MİLYON TL BEKLENİYOR  Sonraki Haber

KAFES BALIKÇILIĞINDAN 110 MİLYON TL BEKL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar