Ordu
DOLAR9.5459
EURO11.0645
ALTIN549.43

DEVA PARTİSİ’NİN EKONOMİ EKİBİ ORDU’YA GELİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DEVA PARTİSİ’NİN EKONOMİ EKİBİ ORDU’YA GELİYOR
Abone ol
Bir zamanlar tarımda kendi kendine yeten sayılı ülkelerden biri olan Türkiye’de çiftçiliğin yeniden kalkınması için ortaya koyduğu eylem planını anlatmak için genel başkan Ali Babacan öncülüğünde yola koyulan Deva Partisi, Anadolu’yu karış karış dolaşıyor. Ekonomik kalkınmada tarımın önceliği ile farkındalık yaratan parti, ülke genelindeki kayıtlı çiftçi sisteminde ilk sıralarda yer alan Ordu’ya ekonomi kurmaylarıyla çıkarma yapacak.

Ekonomist Ercan Öktenay başkanlığındaki Deva Partisi Ordu İl Yönetimi, son olarak Perşembe ve Gülyalı’daki teşkilatlanmalarıyla bir yandan önümüzdeki aylarda yapılması planlanan Ordu İl Kongresi’ne ısınırken diğer yandan da partinin ağır toplarını konuk etmeye hazırlanıyor. Ülke ekonomisini yakından bilen ve 2003 yılından itibaren 11 yıl süreyle üstlendiği Hazine Müsteşarlığı görevinin yanı sıra Dünya Bankası ve Uluslararası Para Fonu İMF’de ülkemizi temsil eden Deva Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakçı, 18 Haziran Cuma günü kayıtlı çiftçi sisteminde ilk sıralarda yer alan Ordu’ya gelecek.

 

ÇİFTÇİYİ KALKINDIRMANIN 7 DEVA’SI

 

Bilindiği gibi Deva Partisi geçtiğimiz günlerde çiftçiliği kalkındırmanın 7 DEVA’sı başlığıyla yeni projeler geliştirmiş ve kamuoyu ile paylaşmıştı.  Tarımda ithalat yerine üretimi desteklemeyi, sözleşmeli tarımın yasal altyapısını güçlendirip üretici ve sanayici iş birliğini etkin hale getirmeyi, küçük üreticilerin pazarlama problemlerini çözmeyi, özellikle ihtiyaç fazlası ürünlerde ihracatı destekleyerek keyfi ihracat yasaklarına son vermeyi amaçlayan politikalar kapsamında başta tohum olmak üzere tarım girdileri ve ürünlerde dışa bağımlılığı azaltmayı hedef olarak belirleyen Deva Partisi, üreticilerin ürününü değerinden satmasının önünü açmayı ve çiftçinin emeğinin karşılığını almasını ön koşul olarak görüyor. Çiftçinin üstlendiği riski en aza indirmek için tarım sigortaları kapsamını genişletmeyi gereklilik olarak gören Deva Partisi’nin tarım politikalarında çiftçi borçlarının en az iki yıl faizsiz ertelenmesi, mazot ÖTV’sinin iadesi, gübre maliyetlerinin yüzde 50 oranında desteklenmesi, çiftçinin toprağına veya traktörüne haciz uygulanmaması gibi çözüm önerileri de yer alıyor.

 

SORUNLARI YERİNDE TESPİT

 

Bu politikaların ülke ekonomisine getireceği olumlu yansımaları ve krizle boğuşan il ekonomisindeki sorunların yerinde tespiti için 18 Haziran Cuma günü Ordu’ya gelecek olan Deva Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakçı, gün boyunca çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunacak. Çanakçı, Deva Partisi Ordu İl Teşkilatı’nın ev sahipliğinde gerçekleşecek ziyaretler sonrasında düzenleyeceği bir basın toplantısıyla ülke ekonomisinin içinde bulunduğu durumu ve geleceğe ilişkin projeksiyonları anlatacak. Çanakçı’ya ziyaretinde Deva Partisi Karadeniz Bölge Koordinatörü Metin Kaşıkoğlu ve Ankara Ticaret Odası (ATO) meclis üyelerinden Haldun Hakçı da eşlik edecek. ORDU OLAY  

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KAHVECİLER BUNU UNUTMAZÖnceki Haber

KAHVECİLER BUNU UNUTMAZ

PEKER ÜNYE’YE SOYLU-KURTULMUŞ KAVGASI YÜZÜNDEN DAHİL OLDU!Sonraki Haber

PEKER ÜNYE’YE SOYLU-KURTULMUŞ KAVGASI YÜ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar