Ordu
DOLAR15.5489
EURO16.2164
ALTIN897.54
reader

DEVLETİMİZ SON 8 YILDIR 170 TL OLAN ALAN BAZLI DESTEĞİ ARTIRMALI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DEVLETİMİZ SON 8 YILDIR 170 TL OLAN ALAN BAZLI DESTEĞİ ARTIRMALI
Abone ol
Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, fındıkta 8 yıldır 170 lira olarak uygulanan alan bazlı gelir desteği miktarının artırılması için çağrıda bulundu.

Fındık üreticilerine 2014 yılından bu yana alan bazlı gelir desteği olarak 170 lira ödendiğini hatırlatan Büyükşehir Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, artan maliyetler ve enflasyon karşısında, bu rakamın eridiğini ve yeniden güncellenmesi gerektiğini söyledi. Aydın, son akaryakıt ve gübre zamlarının ardından bunun kaçınılmaz olduğunu da kaydetti. Aydın, bu konuda bölge milletvekillerinin de duyarlı olmasını istedi.

 

BU FİYATLARA ÜRETİCİ GÜBRE ATAMIYOR

Bu fiyatlardaki bir gübreyi üreticilerin kullanmasının mümkün olamayacağına dikkati çeken Ömer Aydın, “Tarım Kredi Kooperatiflerimiz bu konuda üreticilerimize can suyu olmadır. Maliyetine gübre temin edip piyasaya müdahale etmedir. Sayın Bakanımıza ve ilgili alt birimlerine üreticilerimiz adına çağrım budur” dedi.

 

DAHA ESASLI ÇALIŞMALAR YAPILMALI

“Devletimizden bunları talep ederken üreticiler olarak bizler de verimi artırabilmek için yenilikçi tarım uygulamalarını takip etmeliyiz” diyen Ömer Aydın, şunları söyledi; “Fındık sadece 1 ayda toplanan ve satılan bir ürün olmamalı. Yılın 12 ayı hayatımızda olacak kadar değerli milli bir ürünüzdür. Devletimizden sadece yüksek fiyat talebi yapıp fındıktan sonra bahçeleri terk edersek verimin ve kalitenin her geçen gün düşmesi kaçınılmazdır. Bu Konuda Üniversitemizin Ziraat Fakültesi de sahada yer almalı, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz gibi üreticilerimizi teşvik ederek, birlikte kalite ve verimin yükselmesine yönelik çalışmalar yapmalıdır.” ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FINDIK FİYATINI ANCAK TMO’NUN PİYASAYA FINDIK SATMASI DONDURABİLİRDİ!    Önceki Haber

FINDIK FİYATINI ANCAK TMO’NUN PİYASAYA F...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ALAN BAZLI DESTEK ÇAĞRISI Sonraki Haber

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ALAN BAZLI DESTE...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar