Ordu
DOLAR13.2388
EURO15.0216
ALTIN760.12

DEVR-İ SABIK YARATILARAK HESAP SORULACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DEVR-İ SABIK YARATILARAK HESAP SORULACAK
Abone ol
Demokrat Parti (DP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Merkez Bankası bürokratlarına yaptığı çağrıya ilişkin, "Kul hakkı yemeyen kimden korkar? Hırsızlık yapmayan kimden korkar? Devletin malını çalmayan kimden korkar? Dolayısıyla korkması gerekenler kendilerini biliyorlar ve bunlardan muhakkak devr-i sabık yaratılarak hesap sorulacaktır" dedi.

Cemal Enginyurt, güncel siyasi ve ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Enginyurt, özetle şunları söyledi:  “Ülkemiz ekonomik anlamda büyük bir çöküş yaşıyor. Bugün Merkez Bankası faiz indirecek ya da pas geçecek ya da yükseltecek. Hepimiz, eli kulağında Merkez Bankası Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı açıklamayı bekliyoruz. Aslında meraka gerek yok. Ne tür bir açıklama yapılırsa yapılsın fren patladı, artık gidişat hiç de iyi değil. Bütün bunlara rağmen pembe tablolar çizmeye devam ediyorlar.

DEVR-İ SABIK YARATILACAK

Kılıçdaroğlu’nun Merkez Bankası bürokratlarına yaptığı çağrı sorulan Enginyurt, şöyle konuştu: “Rüşvet yiyen, iltimas yapan, torpil yapan, devletin malını kendi malı gibi kullanan, devleti talan edenlerle devr-i sabık yaratarak, Sayın Gültekin Uysal’ın dediği gibi ‘gün geldiğinde hesaplaşacağız’. Efendim 3,5 milyonu, memuru tehdit mi ediyorsunuz? Kim kimi tehdit eder, niye etsin? Kul hakkı yemeyen kimden korkar? Hırsızlık yapmayan kimden korkar? Devletin malını çalmayan kimden korkar? Dolayısıyla korkması gerekenler kendilerini biliyorlar ve bunlardan muhakkak devr-i sabık yaratılarak hesap sorulacaktır.”

Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara yaptığı çağrıda 18 Ekim Pazartesi'ni milat olarak göstermesine ilişkin sorulan bir soruya Enginyurt, "Öyle bir miladı kabul etmiyoruz. Demokrat Parti, 20 yılın hesabını soracaktır" dedi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MAHKEME TAŞ OCAĞINI UYGUN BULMADIÖnceki Haber

MAHKEME TAŞ OCAĞINI UYGUN BULMADI

YEPYENİ BALIKÇILIK MODELİNİ ORTAYA ÇIKARACAĞIZSonraki Haber

YEPYENİ BALIKÇILIK MODELİNİ ORTAYA ÇIKAR...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar