Ordu
DOLAR18.4773
EURO17.744
ALTIN964.95
reader

DİĞER SORUMLULARIN DA CEZA ALMASI GEREKİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DİĞER SORUMLULARIN DA CEZA ALMASI GEREKİYOR
Abone ol
Ordu'da evinin önünde öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in annesi Güfer Özdemir kızının katili Özgür Arduç'a verilen 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası hakkında açıklamada bulundu. Anne Özdemir, 'Bu kararı tüm insanların beklediğini düşünüyorum. Onun ceza çekmesi tabi ki bizi bir nebze rahatlattı ama arkasında olanların da esas ceza çekmesi gerekiyor' dedi.

Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi, Ceren Özdemir'in öldürülmesine ilişkin Ordu 1inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Özgür Arduç'a verilen iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını onadı. Koşullu salıvermeden yararlandırılmayacak olan Arduç, cezasını sıkı güvenlik kurallarına göre çekecek.  

BU KARARI TÜM İNSANLARIN BEKLEDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM 

Ceren Özdemir'in acılı annesi Güfer Özdemir, Yargıtay'ın onama kararı hakkında DHA'ya konuştu. Arduç'un ceza çekmesinin acılarını bir nebze olsun rahatlattığını ifade eden Özdemir, "Acımızın dinmesi mümkün değil ama olması gereken de bu. Başka bir sonuç beklemek mümkün değil. Eğer başka bir sonuç gelseydi, çok farklı düşünürdük. Kamuoyu da, toplum da bunu kabul etmezdi. Bu kararı tüm insanların beklediğini düşünüyorum. Yani onun ceza çekmesi tabi ki bizi bir nebze rahatlattı ama arkasındaki olanların da esas ceza çekmesi gerekiyor. Arkasındakilerin bulunması gerekiyor. Açık cezaevine neden çıktı, nasıl çıkarıldı, kimler destek oldu, bunların araştırılması gerekir. Dava çok hızlı kapandı. Bunlar da gündem dışı kaldı. Bunu sadece ben değil tüm kamuoyu istediğini düşünüyorum diye konuştu.

ONAMA KARARININ GELECEĞİNİ BEKLİYORDUK

Yargıtay'dan böyle bir kararın çıkacağını beklediklerini ifade eden anne Özdemir, İstinaftan geri döndükten sonra tekrar Yargıtay'a başvurduktan sonra bu şekilde onama kararı geleceğini bekliyorduk. Sadece Özgür Arduç'un suçlu olduğunu düşünmüyorum. İhmali olanların da suçlu olduğunu düşünüyorum. Anayasa Mahkemesi'nden bununla ilgili yaptığımız başvuru da herhangi bir cevap gelmedi. İhmali olanların da cezalandırılmasını istiyorum. Son dönemlerde yaşanan olaylar da bunu gösteriyor. Anayasa Mahkemesi'nin bunu da incelemesi gerektiğini düşünüyorum. Katil çok fazla sorgulanmadan ceza aldı. Karara saygım var, bir nebze olsun katilin ceza alması acımızı hafifletiyor ama katili, katilliğe sürükleyen kişilerin ve ihmali olan kişilerin de ceza almasını istiyorum. Bence kamuoyunun böyle bir kararı beklediğini düşünüyorum.” dedi. ORDU OLAY

PALALI OLAYINDA ÇOK ÜZÜLDÜM 

İstanbul Ataşehir'de uğradığı kılıçlı saldırıda hayatını kaybeden mimar Başak Cengiz'in ölümünü de kızının ölümüne benzediğini kaydeden anne Özdemir, Ceren'den sonra da bu tür olayların olması bana bunların birileri tarafından yaptırıldığını düşündürüyor. Palalı olayında da çok üzüldüm. Benim kızım gibi aynı durumla karşı karşıya kaldı. Takip edilmesi, konuşmalar sanki bire bir tutuyor. O zaman bizi de bunun arkasında bir gücün olduğunu, bunun da devlet içerisinde araştırılıp bulunması gerekir ifadelerinde bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KADIN SÜRÜCÜLER ŞİDDETE HAYIR DEMEK İÇİN OFF-ROAD KONVOYU DÜZENLEDİÖnceki Haber

KADIN SÜRÜCÜLER ŞİDDETE HAYIR DEMEK İÇİN...

HEDEFİMİZ SİVAS-ORDU DEMİRYOLU Sonraki Haber

HEDEFİMİZ SİVAS-ORDU DEMİRYOLU 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar