Ordu
DOLAR13.616
EURO15.222
ALTIN787.24
reader

‘DIŞ GÜÇLER’ ORDU’DA FINDIK BAHÇESİNİ UCUZA KAPATIYOR 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘DIŞ GÜÇLER’ ORDU’DA FINDIK BAHÇESİNİ UCUZA KAPATIYOR 
Abone ol
Partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, iktidarın ekonomi politikalarını eleştiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Bu cahilliğin, bu iş bilmezliğin, bu sorumsuzluğunun neticesinde hani 'teslim olmayız' dediğin o güçler var ya bugün, Ordu'da, Giresun'da çiftçimizin fındık bahçelerini satın alıyor. Türkiye'nin her yerinde ucuza arsa kapatıyor.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türk ekonomisinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile imtihanının geçtiğimiz hafta da hız kesmeden devam ettiğini öne sürdü. Doların 14 liraya dayandığını ve ticaretin durduğunu ifade eden Akşener, şunları kaydetti:

"Dünyada parası değer kaybederken, milleti zenginleşen hiçbir ülke yoktur. Sırtını saraya dayayanlar dışında milletimizin her bir ferdi kan ağlıyor. Peki bunlar ne yapıyor? Saçmalamaya devam ediyor. Sayın Erdoğan, bir zamanlar 'para tıpkı bayrak gibi, tıpkı milli marş gibi bir ülkenin gücünü, itibarını, bağımsızlığını simgeler. Paranın itibarı, milletin itibarıdır' diyordun. Nereden nereye? Dün bunları söylerken, bugün memleketi düşürdüğün duruma bak. Bugün, paramızın değerini düşürerek, gönderdeki bayrağımıza el uzattınız. Paramızın değerini düşürerek, milli marşımızı susturmaya kalktınız. Gücümüzü zafiyete uğrattınız. Paramızın değerini düşürerek, itibarımızı lekelediniz. Bağımsızlığımızı tehlikeye atıyorsunuz.

Bu cahilliğin, bu iş bilmezliğin, bu sorumsuzluğunun neticesinde hani 'teslim olmayız' dediğin o güçler var ya bugün, Ordu'da, Giresun'da çiftçimizin fındık bahçelerini satın alıyor. Türkiye'nin her yerinde ucuza arsa kapatıyor. Hani 'teslim olmayız' dediğiniz o güçler var ya bugün, Türkiye'de 3 kuruşa fabrika satın alıyor. Türk insanının alın teri işte o güçler tarafından sömürülüyor. Artık yeter, Türkiye sömürge valisi aklıyla yönetilemez. Türkiye, bu cahillikle hak ettiği yere yükselemez. Bu millet, bu iş bilmezliğe daha fazla mahkum edilemez. Türk milleti, kimsenin ırgatı değildir. Haddinizi, hududunuzu bilin artık. Yazıktır, günahtır." ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘ÇIPLAK AYAKLA OKUMA’ EYLEMİ AMACINA ULAŞTI Önceki Haber

‘ÇIPLAK AYAKLA OKUMA’ EYLEMİ AMACINA ULA...

ORDU’DA BİR GÜNDE 80 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜSonraki Haber

ORDU’DA BİR GÜNDE 80 KİŞİ KORONADAN ÖLDÜ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar