Ordu
DOLAR15.8546
EURO16.7294
ALTIN926.76
reader

DOKTORLAR İŞ BIRAKTI MAAŞLARINDA İYİLEŞTİRME İSTEDİ 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DOKTORLAR İŞ BIRAKTI MAAŞLARINDA İYİLEŞTİRME İSTEDİ 
Abone ol
Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, hekimler olarak yeni bir çöküntü içinde olduklarını söyledi.

1 gün iş bırakan hekimler adına düzenlenen eylemde açıklama yapan Coşkun şunları ifade etti: “Biz hekimler olarak, dünyanın en zor ve uzun üniversite tahsili sonrasında yaşamımızdan feragat ederek kazandığımız hekimlik ve sonrasında uzmanlık sonucu, daha da zor bir yaşam biçiminin içine atlayıp, fedakarca ve tüm gayretimizle, her gün içimizden bir şeyleri kaybederek insanüstü çalışmaya alıştık artık. Ancak bunun ötesinde mesleğimiz adına hiçbir iyi gelişme olacağına dair umudumuzun kalmamış olduğunu üzülerek belirtmek isteriz.

Daha yakın zamanda hakkımızın ve kaybettiklerimizin bir kısmını karşılayabilecek maaş ve özlük hakkı artışları vaadinin önce verilmiş gibi yapılıp, toplumun bir kısmının haksızca saldırılarına maruz bırakılmamız ve sonra geri çekilmesi bizleri derinden yaralamış ve hayal kırıklığına uğratmıştır.

HEKİMLER NE İSTİYOR

Hekimler olarak biz; insanca yaşayabileceğimiz ve emekli olduğumuzda da kimseye muhtaç olmayacağımız, bu durumda bir çok meslek grubu ile eşit maaş alabileceğimiz 7200 ek gösterge  ve pandemide çalışılan her yıl için 120 gün yıpranma payı istiyoruz. Hekimlerin alacakları ücretin, performans sistemine mahkum edilmesi kabul edilemez olup, hekimin tahsiline ve gayretine yaraşır emekliliğine de yansıyacak bir maaş düzenlemesinin getirilmesini  ve performans sisteminin kaldırılmasını istiyoruz. Hekimlerin çalışma koşullarının mutlaka iyileştirilmesini, çalışma sürelerinin azaltılarak, daha verimli hale gelmelerinin sağlanmasını istiyoruz. Malpraktis suçlamaları ile hekimlerin mahkeme kapılarında, mesleklerini yapamaz hale gelmeleri, kendilerine mahkemelerce verilen maddi tazminat cezaları yüzünden, mesleğe ilk adım attığı gün kadar, hatta daha da kötü ekonomik yoksulluğa mahkum edilmeleri çok üzücüdür. Hekimin icra ettiği mesleğin riskleri, maaşlarının yüzlerce  katını bulmaktadır.

Malpraktis tazminatlarına karşı hekimi güvence altına alan gerçekçi sigorta sisteminin tesisinin ivedilikle sağlanarak hekimin mesleğini icra etmesini engelleyen malpraktis baskısının hekimin üzerinden kaldırılmasını istiyoruz. Hekimler ayrılmaz bir bütünün birbirlerini tamamlayan parçalarıdır. Hekimlere verilen hakların ve iyileştirmelerin tüm hekimlere ayırt etmeksizin verilmesini istiyoruz.” ORDU OLAY

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FINDIK BAHÇESİNİ TEMİZLERKEN ORDU’YU YAKMAYINÖnceki Haber

FINDIK BAHÇESİNİ TEMİZLERKEN ORDU’YU YAK...

MEMUR AYÇİÇEK YAĞI İLE EYLEM YAPTI ZAM İSTEDİ  Sonraki Haber

MEMUR AYÇİÇEK YAĞI İLE EYLEM YAPTI ZAM İ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar