VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

DOMUZ ETİNDE VERGİYİ İNDİRECEĞİNE AKARYAKITTA İNDİR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DOMUZ ETİNDE VERGİYİ İNDİRECEĞİNE AKARYAKITTA İNDİR
Abone ol
Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, partisinin Mersin Anamur İlçe kongresinde domuz etinden alınan gümrük vergisinin yüzde 121.5’ten yüzde 98.4’e indirildiğini belirterek, "Domuzda vergiyi indireceğine akaryakıtta, gübrede vergiyi sıfırla; elektrik, doğalgaz fiyatlarım indir. Hani domuz eti haramdı? Domuzda vergiyi kaldırmanın kime ne yaran var?" dedi.

Enginyurt şunları kaydetti: “Bugün buraya Anamur’a, bu Yörük kentine bir Partinin Kongresini yapmaya gelmedik. Bugün buraya gelişimizin nedeni Kıratın süvarisi Gültekin Uysal’la birlikte nasıl ki Anadolu’yu karış karış geziyorsak, bugün Anamur’a gelişimizin sebebi; 20 yıllık Moğol ihlasından daha beter yağma düzenine son vermek içindir. 20 yıldır başımızda öyle bir iktidar var ki; vurgun, soygun, yağma düzenini adeta resmi bir düzen haline getirdiler. 20 yıldır başımızda öyle bir iktidar var ki; gençlerimizin hayallerini çaldılar. Torunlarımızın geleceğini sattılar. Bu memleketin evlatlarını hor gördüler, hakir gördüler, Cumhuriyetin çocuklarını adeta yetim evlat muamelesi yaptılar. Bugün biz Anamur’da bir aradaysak bunun sebebi 7 Ocak 1946’da “yeter söz milletindir” dediysek onun için Anamur’dayız. Artık söz milletindir yeter artık demenin zamanı gelmiş geçmektedir. 14 Mayıs 1950’de iktidar olup, Türkiye’de demokrasinin ve mücadelesini veren demokratların bugün Türkiye’de yeniden bir özgürlük mücadelesine bir demokrasi mücadelesine bir adalet ve hukuk mizanına ihtiyaç duyduğu için, Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan mevzubahisse gerisi teferruattır dediği gibi millet ittifakı, millet adına yola çıkmıştır.

MİLLET UYANDI

Birileri bundan rahatsız oluyor, birileri tedirgin oluyor, uykuları kaçmaya başladı. Hayalleri umutları yıkılmaya başladı. Hayallerini yıktık, umutlarını yıkacağız. Bu düzene hep birlikte son vereceğiz. Bunu yaparken fitne-fesat dedikodu, gıybet ve iftira ile bizi milletin gözünden düşürmeye, bizi birbirimize düşürmeye, gayret edenlere karşıda uyanık olmak zorundayız. Bir iktidar var karşımızda hep satın almaya alışmış, her dönem birilerini satın almış, her dönem satın aldıklarıyla 20 yıldır iktidarı devam ettiriyor. Ama artık satın alacak kimsesi kalmadı. Millet uyandı. İşte insanları birbirine düşürmeye çalışıyorlar, insanları kandırmaya çalışıyorlar, fitne yapmaya çalışıyorlar, ne diyorlar? “bunların siz bir olduğuna bakmayın bunların yanında yedinci olarak HDP var..! Hatta utanmadan sıkılmadan bunların yanında PKK var diyorlar. Biz de diyoruz ki; PKK her kimin yanındaysa Allah onun belasını versin.

REİS OLMASA BU ÜLKE YIKILMAZ

Anamur Milliyetçi muhafazakar bir ilçe. Soruyorum Anamur’un gençlerine şu ana kadar ne iş verdiler? ne yardım ettiler? ne destek verdiler? Devlet dairelerine girenlere bakın KPSS den 90 almış çocuk işe giremiyor..! Ama Ak Parti’li bir zengin çocuğu 50 alarak mülakat üzerinden işe giriyor. Ve bunun adına da mülakatta eşitlik diyorlar. Seçimlerde Ak Parti bayraklarıyla donatılmış minibüslerde gezen seçmenler açlığa yokluğa mahkum edildiler. Ama yandaş olanlar, parası dümeni yerinde olanlar çocuklarını işe koydular. Hala bunlara oy verenlerin bazıları diyor ki; olsun diyor reis var diyor, ben reis için veriyorum diyor, reis olmasa bu memleket batar diyor, reis olmasa ülke yıkılır diyor, yok böyle bir şey seni kandırmışlar..! Reis olmasa bu ülke yıkılmaz..! Niye? Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk öldü, bu Cumhuriyet yıkılmadı da satıcılar gidince mi bu ülke bu Cumhuriyet yıkılacak?” ifadelerini kullandı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BİRİ BİZİ ALDATIYOR!Önceki Haber

BİRİ BİZİ ALDATIYOR!

YİNE AKPINAR’DA KAZA!Sonraki Haber

YİNE AKPINAR’DA KAZA!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar