Ordu
DOLAR13.4726
EURO15.2894
ALTIN793.64
reader

DÜNYADA 150 BİN TON FINDIK EKSİK O HALDE FİYAT EN AZ 30 TL OLMALI   

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DÜNYADA 150 BİN TON FINDIK EKSİK O HALDE FİYAT EN AZ 30 TL OLMALI   
Abone ol
Altınordu Ziraat Odası Başkanı Atakan Akça, İtalya ve İspanya’da fındık rekoltesinin 150 bin ton eksik olduğunu ifade ederek fındığın değerinde satılması için hiçbir engelin olmadığını söyledi.  

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Akça şu açıklamayı yaptı: Fındık rekoltesi 820 bin ton diye bastıran ve inatla yetkilileri yanıltmaya çalışan tekelci firmanın yetkilileri ve işbirlikçileri yüreğiniz yetiyorsa fındık bahçesinde hasat yapan üreticilerimizle bir temasa geçin de rekoltenin ne kadar olduğunu size söylesinler. Yine tekrarlıyorum; “Allah’tan korkmaz kuldan utanmazlar “bir fındık bahçesine gidinde rekoltenin ne kadar olduğunu kendi gözlerinizle bir görün, tabi varsa! İşini düzgün yapan devlet görevlilerini bile töhmet altında bıraktınız yazıklar olsun sizlere. Bu üreticinin hakkı bir gün mutlaka sizlerden çıkacaktır. Kul soramazsa Allah mutlaka soracaktır.

 

 

 

EMANETE FINDIK VERME

 

 

Fındık üreticisi çiftçilerimiz; tekelci firmanın ve işbirlikçilerinin paniği anlaşılmıştır.

İtalya’da, İspanya’da fındık geçen yıla göre 150 bin ton azdır. Aynı noksanlık Türkiye fındık rekoltesinde de teyit edilmiştir. Üretici olarak bu sene fındığın patronu sizlersiniz. Ürününüze sahip çıkarak ihtiyacınız kadar fındığı pazara indirir, en önemlisi fındığınızı emanete bırakmazsanız bu ürün bu sene hak ettiği değerin üzerinde bir değerle satılabilecektir. Bu inisiyatif tamamen sizlerin duruşuyla şekillenecektir.

 

 

TEKELİN OYUNLARINA DİKKAT

 

Tabii ki tekelci firma ve iş birlikçileri sizleri paniğe sevk edip ürününüzü ucuza almaya çalışacaklar ve bunun için çeşitli senaryoları sahneye koyacaklardır. Hep beraber dik durarak ürünümüze sahip çıkacağız ve bütün oyunları bozarak ürünümüzü değerinde satacağız.

 

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A ÇAĞRI

 

Ayrıca Cumhurbaşkanımıza da seslenmek istiyorum. Artık üretici bahçededir ve fındık hasadına başlamıştır ki fındık rekoltesinin de düşük olduğu teyit edilmektedir. 500 bin fındık üreticisi, en kısa sürede üreticimizi memnun edecek bir fiyat açıklamanızı ve vereceğiniz talimatla TMO’nun alımına başlamasını beklemektedir. ORDU OLAY

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
REKOLTE 650 BİN TON FİYAT DA EN AZ 30 TL OLURSA YÜZÜMÜZ GÜLERÖnceki Haber

REKOLTE 650 BİN TON FİYAT DA EN AZ 30 TL...

‘ZAFİYET YOK ÇOK BÜYÜK BİR FELAKET VAR’Sonraki Haber

‘ZAFİYET YOK ÇOK BÜYÜK BİR FELAKET VAR’

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar