Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
reader

Dünyanın İzlediği Yeni Model: İNTERMODAL TAŞIMACILIK KARADENİZ’DE GERÇEKLEŞSİN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dünyanın İzlediği Yeni Model: İNTERMODAL TAŞIMACILIK KARADENİZ’DE GERÇEKLEŞSİN
Abone ol

KARADENİZ SAHİL YOLU YÜKÜNÜ TAŞIYAMIYOR  

Karadeniz Sahil Yolu, yük ve yolcu taşımacılığında ihtiyaca cevap veremiyor. Bu gelecekte daha da büyük sorun olacak. Yarınlar bugünden görünüyor. O yüzden yeni ve çağdaş çözüm yolları üzerinde durmamız gerekiyor.     

 

 

SAMSUN-SARP DEMİRYOLUNUN BAŞLANGICI OLABİLİR

İntermodal taşımacılık Samsun-Sarp Demiryolunun ilk başlangıcı olabilir. Bölge demiryoluyla donatılırsa insan ve lojistik taşımacılığında bölgeye büyük bir rahatlık sağlar. Bölgenin en büyük ve en acil ihtiyacı demiryolu. Demiryolunu deniz limanları ve karayoluyla bağlantılı yaparsak bölge ulaşım sorununu çözer ve ekonomik refaha ulaşır.     

 

 

DOĞU KARADENİZ DEMİRYOLU İLE RAHATLASIN 

 

Doğu Karadeniz’de yapılan sahil yolu maalesef kıyıları bozdu. Tekrar onları düzeltmek, onarmak mümkün değil. Karadeniz’in nefes alması çevre yolu yerine demir yolu tercih edilerek sağlanabilir. İntermodal taşımacılık sisteminde hem yolcu hem de tır-kamyon yoğunluğu karayolundan kalkacak. Kaynaklarımız doğru yerde kullanalım. Demiryolunu çevre yoluna tercih edelim. Demiryolunu kazanırsak bölge kazanmış olur.            

 

DÜŞÜK KARBON SALIMI SAĞLAYAN İNTERMODAL TAŞIMACILIK NEDİR?

Kombine taşımacılık olarak da bilinen intermodal taşımacılık, taşıma kabı (konteyner, swap-body vb.) değişmeden birden fazla taşıma modunu (demiryolu, Ro-Ro, karayolu) entegre kullanılarak yükün hedefe ulaştırılmasını sağlar. İntermodal taşımacılığın hem Türkiye’de hem de dünyada kullanım oranı her geçen yıl artış gösteriyor. Belirlenen transit sürelerde teslimat, uygun navlun imkanı ve operasyonların çevreci olması intermodal taşımacılığın tercih edilebilirliğini artırıyor. İntermodal taşımacılıkta karayolunu en az seviyede kullanması sebebiyle çevreci bir nitelik de taşıyor. İntermodal taşımacılık operasyonları minimum seviyelerde karbon salınımıyla tamamlanıyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ENFLASYON GELİR ADALETSİZLİĞİNİ ARTIRIYOR!Önceki Haber

ENFLASYON GELİR ADALETSİZLİĞİNİ ARTIRIYO...

YETENEK TARAMASI DEVAM EDİYORSonraki Haber

YETENEK TARAMASI DEVAM EDİYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar