Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53

DURMA DURDUKÇA SIRA SANA GELECEK 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DURMA DURDUKÇA SIRA SANA GELECEK 
Abone ol
Artan korona virüs vakalarının sorumlusunun aşı olmayanlar olduğunu belirten Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, “Pandemi (salgın) açısından gelecek günlerin ve özellikle de Kasım ayından başlayarak kış aylarının riskli olacağını gösteren bu durumun sorumlusu, başta bilime karşı yaygara yapan aşı karşıtları ve bu hurafecilere inanan vatandaşımızdır.” dedi.  

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, şu açıklamayı yaptı: “Toplumumuzda gereken aşı dozu olarak aşı eksikliği görülmediği halde, aşı yapacak sağlık personeli eksikliği görülmediği halde,  aşı oranlarının hala daha yüzde 17-18 ‘lerde olması, kelimenin tam anlamı ile vatandaşın ihmali ve vurdumduymazlığıdır. Pandemi (salgın) açısından gelecek günlerin ve özellikle de Kasım ayından başlayarak kış aylarının riskli olacağını gösteren bu durumun sorumlusu, başta bilime karşı yaygara yapan aşı karşıtları ve bu hurafecilere inanan vatandaşımızdır.

AŞI OLMAK YETMEZ AŞI YA DA GÖTÜRMELİ

Son virajına girdiğimiz bu riskli günlerde hayatı tehlikeye atmamak için, kara günleri görmemek için, aşı olmaya gidenlerin, artık sadece kendisinin aşı olması yetmez, kendisi ile birlikte en az 1-2 arkadaşını da aşı yaptırma konusunda ikna ederek, aşıya götürmesi gerektiği bilinmelidir. Bu artık bir vatandaşlık görevi haline gelmiştir ve ülkemizin pandemiden (salgın) bir an önce kurtulması için son derece önemlidir.

ÖĞRETMENLER-MUHTARLAR VE İMAMLARA ÇAĞRI

Bu noktada 3 büyük lider mesleğe büyük görevler ve sorumluluklar düşmektedir: Birincisi  öğretmenler: öğrencilerine aşı olmanın gerekliliğini anlatarak onların ebeveynleri üzerindeki sevimli baskılarını harekete geçirmelidirler. İkincisi muhtarlar: ülkemizin mahalle lideri konumundaki muhtarlarımız gerekirse mahallelerinde aşı olmayı reddeden hanelere giderek, toplumsal bağışıklık ve sağlığı koruyabilmek için bu haneleri, aşı yaptırmak konusunda ikna etme çabalarını artırmalıdırlar. Üçüncüsü imamlar: değerli imamlarımız da meslekleri gereği aşı olmadığı için toplumu hasta etmenin vebal ve Kul hakkına girdiğini değerli cemaatine, hatta yapacağı hane gezileriyle aşı olmayı reddeden hanelere anlatmalıdırlar.

BAŞKA YOL YOK

Böylece bilime dayalı, mantıklı bir yol kullanarak ikna ile bu tabloyu, hem şu sıralarda korona virüs vaka artışları yükselen Karadeniz bölgesi için, hem de tüm ülkemiz için daha çok umut dolu hale çevirebiliriz.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AVUKATLARA BRİÇ KURSUÖnceki Haber

AVUKATLARA BRİÇ KURSU

Araç kiralama hizmeti alınacaktırSonraki Haber

Araç kiralama hizmeti alınacaktır

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar