VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

DURUGÖL KURTULDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DURUGÖL KURTULDU
Abone ol
Ordu’da uzun süredir tartışma konusu olan Revizyon İmar Planı Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden oylanarak geçti. Başkan Güler: “110 bin imza dikkate alındı Durugöl’ü kurtardık, halkın kullanımına açıyoruz. Sözümüzdü, sözümüzde durduk” dedi. Bunun üzerine CHP meclis üyesi Sami Torun, "Bu alanda hiç inşaat olmamalıydı. Durugöl kurtuldu diyemeyiz" diye karşılık verdi.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi 3. Olağanüstü toplantısı gerçekleşti. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında düzenlenen toplantıda, uzun süredir Altınordu ilçesinin gündemini meşgul eden Durugöl arazisi ile 18 aydır gündemini koruyan Revizyon İmar Planı ele alındı.

Tüm üyelerin kabul oyuyla Meclis’ten geçen Revizyon İmar Planı Altınordu Belediyesi tarafından askıya çıkarılacak. Bir aylık askı süresinin tamamlanmasının halinden revizyon imar planı yürürlüğe girmiş olacak.

OBB  Başkanı Güler, “Bu bir müjde. Durugöl’ü kurtarmak seçim beyannamemde sözümdü. Etrafındaki yeşil alanı da 36 dönümlük yeri de yeşil alan yapıyoruz. Efsanevi bir konuyu halletmiş olarak tıpkı belde evlerde olduğu gibi bu konuyu halletmiş olarak meclisimiz, Ordu’nun tarihine geçmiş oluyoruz. Durugölümüz Ordumuza ilimize, ülkemize hayırlı olsun. Burada yaptığımız şey Durugöl’ü kurtarmaktı. Burada 25-50 kat çıkılabilecek bir durum vardı. Emsali belliydi bunun hepsini indirdik ve alanı kurtardık. 71 dönümü sahibi bize terk etti. İtibarımızı kullandık. Oturduk konuştuk ve bu kararı aldık. Yepyeni yemyeşil bir alan başından sonuna kadar orası halkımıza hayırlı olsun. Oraya 4 katı geçmeyecek turizmi de hareketlendirecek güzel bir otel kuruyoruz. Durugöl’ü kurtaracağız dedik ve şimdi halkımızın kullanıma açıyoruz. Ordu’nun en güzel yerini içerisinde gölüyle birlikte bize bağışlandı. Sözümüzde, sözümüzde durduk” diye konuştu.

BİR SONRAKİ OTURUM 19 TEMMUZ’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Mecliste Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından sel, taşkın ve heyelanlara yönelik yapılan çalışmalara dair sunum da gerçekleştirildi. Alt yapının şehirciliğin her şeyi olduğunu ifade eden Başkan Güler, “İmar bir arsanın durumu değil alt yapısıyla kanalizasyonuyla, içme suyuyla, atığıyla, yağmur sularıyla bir bütün. 19 ilçede, zor coğrafyada çok güzel hizmetler veriyoruz” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi bir sonraki oturumunu 19 Temmuz Salı günü saat 14.00’da gerçekleştirecek. ORDU OLAY

 

 

DURUGÖL KURTULDU DİYEMEYİZ

OBB Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in ‘Durugöl’ü kurtardık’ sözü üzerine CHP adına söz alan Sami Torun, şu karşılığı verdi: “72 dönümlük Durugöl arazisinde hiç inşaat olmamalıydı. 36 dönümlük alanı kurtardık diyorsunuz ancak ön tarafta otel yeri ayırdınız. Bu kabul edilir bir uygulama değil. Bu alanda otel olmamalı. Hem ön tarafta otel yapacaksınız hem de arazinin belirli kısmında inşaat yapacaksınız bu doğru değil.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
52 ORDUSPOR’DA KONGRE ERTELENDİÖnceki Haber

52 ORDUSPOR’DA KONGRE ERTELENDİ

ENFLASYON FARKI YETMEZ REFAH PAYI DA OLMALISonraki Haber

ENFLASYON FARKI YETMEZ REFAH PAYI DA OLM...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar