Ordu
DOLAR18.64
EURO19.3099
ALTIN1043.9
reader

DURUGÖL PARK OLARAK YAŞAMALI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DURUGÖL PARK OLARAK YAŞAMALI
Abone ol
Eskişehir’de Türkiye’nin efsane parklardan biri olan Sozova Parkını hayata geçiren Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “Durugöl’ü park olarak yaşatırsanız harika bir şey yapmış olursunuz.” Dedi.   

SAZOVA PARKININ ÜNÜ SINIRLARI AŞTI 

Türkiye’de iyi park denince akla Eskişehir geliyor. Eskişehir’de de inanılmaz işler yaparak şehri geleceğe taşıyan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Sazova Parkı’nı hayata geçirerek Eskişehir’in çehresini tamamıyla değiştirdi. İçerisinde inanılmaz güzellikte bir göl de bulunan Sazova Parkı’nın ünü 2008’deki açılışından kısa süre sonra Eskişehir sınırlarını aşıp tüm Türkiye’ye yayıldı. Hatta Türkiye’nin en güzel parkı olarak parmakla gösterilir hale geldi.

 

DURUGÖL’ÜN PARK OLMASI HARİKA OLUR

Ordu Olay da bu gelişmeyi geçen temmuz ayında ‘Durugöl de park olsun’ diyerek manşetine taşımıştı. Bu kez konuyu CHP Başkanlar Buluşması için Ordu’ya gelen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e bizzat sorduk. Daha kapsamlı açıklama yapabilmesi için konuyu derinlemesine incelemesi gerektiğini ifade eden Büyükerşen, “Yalnız şunu net olarak ifade edebilirim ki Ordu olarak böyle bir alanı park olarak yaşatırsanız harka bir iş yapmış olursunuz.” diye konuştu.         

 

ORDU CENNETİNİ BETONA GÖMMESİN

Karadeniz’de hiçbir yerde deniz kıyısında göl-park yok. Ne Sinop’ta ne Samsun’da ne Giresun’da ne Trabzon’da ne Rize’de ne de Artvin’de. Sadece Batum’da Karadeniz kenarında My Park adıyla bir park bunuyor ve güzelliğiyle insanları kendine çekiyor. Ordu, Durugöl’ü göl-park yaparak bu tarihi fırsatı kaçırmamalı. Üstelik Durugöl yapma da değil doğal. Karadeniz’de denize en yakın tatlı su gölü ve yine üstelik göçmen kuşların bile uğradığı kuş cenneti. Yasin Çanakçı          


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ORDU KÜLTÜR VE TURİZM İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE ATAMA YAPILDIÖnceki Haber

ORDU KÜLTÜR VE TURİZM İL MÜDÜRLÜĞÜ’NE AT...

AKKUŞ İYİ BAŞLADISonraki Haber

AKKUŞ İYİ BAŞLADI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar