Ordu
DOLAR18.4873
EURO17.7121
ALTIN965.81
reader

DURUGÖL‘DE DE MÜJDE BEKLİYORUZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DURUGÖL‘DE DE MÜJDE BEKLİYORUZ
Abone ol
110 BİN ISLAK İMZA İLE ORDU TARİHİNDE BİR İLK YAŞANDI Belde Evler’in taraflar mağdur edilmeden çözüme kavuşturulmasından sonra gözler Durugöl’e çevrildi. Ordu tarihinde bir ilk olan 110 bin ıslak imza ile çevre katliamına tepki gösteren Ordulular Durugöl için umutlandı.      

AYNI SEVİNCİ DURUGÖL’DE DE YAŞAMAK İSTİYORUZ

Ordu Mimarlar Odası Başkanı Havva Güner Eriş: Belde Evler probleminin çözülmesi ve yanlış yapılmış bir plan, bu plana göre yapılan inşaattan sonra gerek inşaat sahiplerinin mağduriyetleri gerekse belediyenin içine düştüğü zorlu sürecin çözüme kavuşmuş olması Mimarlar Odası olarak bizi sevindirmiştir. Durugöl’ün imara açılması ise üzmüştür.

BU YIKIM İBRETLİK BİR OLAYDIR

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin: Ordulular bu inşaata büyük tepki gösterdi. Konuya Cumhurbaşkanımız da müdahil olarak tepki gösterdi. Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Belde Evleri hiç kimseyi mağdur etmeden yıkması takdire şayandır. Bu yıkım ibretlik bir olaydır. Ordu Durugöl’den de güzel haberler beklemektedir.         

DURUGÖL İÇİN DAHA DA UMUTLANDIK

Ordu Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ORDUSİAD) Başkanı Kadir Engin: Belde Evler’den sonra daha büyük bir proje olan Durugöl’e sıra geldi. Bizim gibi doğa severlerin 40 yıllık hayali olan Durugöl’ün kurtarılması için daha da umutlandık. Belde Evler’i dümdüz eden OBB Başkanı Güler’e Durugöl’ün kurtarılması için güvenimiz tam.

YAPILMASI YANLIŞTI YIKILMASI DOĞRU OLDU

Ordu Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın: Belde Evler’in yapılması yanlıştı. Yıkılması Ordu için çok doğru bir adım oldu. Taraflara mağduriyet yaşatılmadan sürecin tamamlanmış olması sevindirici. Biz şimdi aynı şekilde Durugöl’ün de kurtarılmasını istiyoruz. Durugöl en büyük beklentimiz. İnşallah bu da olur. Başkanımıza güveniyoruz.

SADECE KİRAZLİMAN’I DEĞİL ORDU KAZANDI

Kirazlimanı Muhtarı Fikret Güneytepe: Cumhurbaşkanımız da bu işe müdahil oldu, güzel oldu. Kimse mağdur edilmeden paraları ödenerek süreç tamamlandı. Bu sevindirici. Sadece bizim mahallemiz değil Ordu kazandı. Ancak bizim mahallemizde daha önce kiraz ağaçları dikilen alan imara açılmış. Bunun düzeltilmesini de başkanımızdan istiyoruz.

Haber: Kaan Özel           


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
FATSA’YI GELİN-GÖRÜN-GEZİNÖnceki Haber

FATSA’YI GELİN-GÖRÜN-GEZİN

Personel taşınması için araç kiralanacakSonraki Haber

Personel taşınması için araç kiralanacak

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar