Ordu
DOLAR16.7832
EURO17.4971
ALTIN976.05
reader

DURUGÖL’Ü İMARA AÇMAK BU ŞEHRE İHANETTİR! 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DURUGÖL’Ü İMARA AÇMAK BU ŞEHRE İHANETTİR! 
Abone ol
Durugöl’ün imara açılmasına tepki gösteren Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Ordu İl Temsilcisi Cahit Ongunyurt, “Durugöl’e stattan  sonra  ikinci bir kâbus yaşatılmak isteniyor.” dedi.

Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi Ordu İl Temsilcisi Ongunyurt şu açıklamayı yaptı: Durugöl mahallesi birinci kabusunu stadyumun yapılmasıyla yaşadı. Şimdi ise stadyumun hemen yanındaki, Durugöl halkının ve orda yaşayan canlıların nefes borusu olan 70 dönümlük arazinin tekrar imara açılması ile birlikte ikinci kâbusu yaşatmak istiyorlar. Merkezi iktidardan, yerel iktidarlara kadar, kırsaldan kentlere, hayatımızın tüm alanlarına müdahale etme halini, bir zorbalık, dayatma ,biat etme kültürünü kurumsallaştırılmak istemektedirler. Kırsalda  var olan  HES’ler taş ocakları maden ocakları, kentlerde yeşil alanların imara açılması, sahildeki dolgu alanlarının  mahkemenin yürütmeyi  durdurma kararlarına rağmen, hukukun tamamen yok sayıldığı kaçak inşaatların her gün pıtırak gibi çoğaldığı bir süreci yaşıyoruz...

 

DERELİ’DEN-BOZKURT’TAN DERS ALINMAMIŞ

Melet ırmağının tam bitimine yapılmak istenen balıkçı barınağı ve oraya yapılmak istenen adacık, Civil deresinin her iki yakasının zeminine döşenen 10’ar metre genişliğindeki devasa taşlar olası bir sel felaketinde Bahçelievler, Akyazı, Durugöl ve cumhuriyet mahallelerinin kabusu olacaktır. Daha yakın tarihimizde yaşadığımız Kastamonu Bozkurt  ve Giresun Dereli ilçelerindeki derelerin taşımasından hiç bir ders alınmadığı anlaşılmaktadır. Yapılan bu dolgu ve adacıklar hafriyat şirketlerine para kazandırmaktan başka hiç bir iş değildir. Kalıcı olan insandır, yaşamdır, hayattır ve toplumsal çıkarlarımız felsefesinden  çok uzak olan birey ve şirketlerin çıkarları esas alınmaktadır.

 

DENİZLE ŞEHİR ARASINA YEN SET

Geçtiğimiz günlerde Altınordu Belediye Meclisi Durugöl’deki  70 dönümlük arazinin 10 dönümü yeşil alan, 40 dönümü ticari alan ve 60 dönümü ise imara açılması konusunda karar aldı. Şimdi ise bu alınan karar, Ordu Büyükşehirin Meclisine  sunulacaktır. Büyükşehirin kararından geçmesinden sonra Durugöl’e tekrar çok katlı binaların temellerinin atılması gerçekleşecektir. Bu temellerin atılması Durugöl halkı ile deniz arasına ikinci bir set oluşturulması demektir. Bu temellerin atılması demek, o gölde yaşayan tüm canlıların ve kuşların yok olması demektir. Bu temellerin atılması demek, Mehmetçik bulvarındaki yoğun trafiğin bir kat daha artması demektir. Daha da önemlisi çocuklarımızın ve yaşlı insanlarımızın gezip tozduğu alanın ellerinden alınarak, yasal  bir boyunduruk giydirilerek gaspı demektir. Ayrıca, o sulak araziye çok katlı binaların yapılıp yapılmama yorumunu ise Mimarlar Odasına bırakıyoruz.

110 BİN İMZA YOK SAYILMAMALI 

Ordu halkı ve STK’lar top yekun bu anlayışın karşısında durarak Büyükşehrin, Altınordu meclisin aldığı kararın tersine bir kararın alınmasını sağlamalıdır. Bu anlamda Ordu Olay gazetesi bir kaç yıl önce, ordu halkının da takdirini alan bir imza kampanyasını başlatarak 110 bin imza toplamıştı. Şimdi tamda bu 110 bin imzayı  tekrar  güncelleyerek yerel meclislere hatırlatmak olmalıdır. Sanki yerel meclisleri haklayan ve topu bakanlığa atan haberlerden vaz geçilmelidir. Duru göldeki söz konusu araziyi yeşil alandan imara çeviren tek yetkili Altınordu ve Büyükşehir Belediyesidir.

HALK OBB MECLİSİNİ DOLDURMALI

Demokrasilerde esas olan yerel meclislerin aldığı kararlardır. Başta Durugöl mahalle sakinleri ve genelinde tüm ordu halkı, olabilecek bu rezilliğe dur demelidir. Bu konuyla ilgili Büyükşehir Meclisinin yapacağı oylama öncesi, Büyükşehir Belediye binasının  önünü, arkasını ve meclisi salonunu doldurarak demokratik tepkisini en üst düzeyde göstermelidir. Hiç bir gücün var olan güzelliklerin gasp edilmesine izin verilmemelidir ve hakkı da yoktur.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
GÜLER TÜRKİYE’NİN GURURLARINI AĞIRLADIÖnceki Haber

GÜLER TÜRKİYE’NİN GURURLARINI AĞIRLADI

DOLMUŞLARA DESTEK YÜZDE 150 ARTTISonraki Haber

DOLMUŞLARA DESTEK YÜZDE 150 ARTTI

Yorum Yazın

NE DURUGÖL’Ü KURTARABİLDİ NE DE NAMUSUNU KORUYABİLDİ
LGS’DE TAM PUAN ALDILAR
ALTINORDU KARA GÜNÜDE BARTIN’IN YANINDA
SAYIŞTAY’A 3 YENİ ORDULU ÜYE
KORONADA 2,5 KAT VAKA ARTIŞI VAR DİKKAT!
SİLAHLA OYNARKEN KARDEŞİNİ VURDU!
ERTELENMESİ SEVİNDİRİCİ ANCAK YETERLİ DEĞİL! 
ERDOĞAN, TÜRKİYE'NİN İTİBARINI BİR KERE DAHA YERLE BİR ETTİ
OSKİ’DEN ULUBEY’E 13 MİLYON TL’LİK YATIRIM
İKİZ DEV KURBANLIKLAR 150 BİN TL 
KUMRU’DA KORSAN TAKSİCİYE 9 BİN TL CEZA!
Batuhan Er 52 Orduspor'da
KALE ÖMÜRCAN’A EMANET
3’ÜNCÜ LİGDE GRUPLAR BELLİ OLDU
ORDULU GEZGİN BİSİKLETİ İLE YOLLARDA
“FINDIKTA DA KUR KORUMALI TABAN FİYAT İSTİYORUZ”
Mercan'ın küpe takma hayali gerçek olacak
SAHTE İCRA MÜDÜRÜ 4 BİN LİRA DOLANDIRDI
BİR HAFTADA 10 BİN 328 KONTROL
UYUŞTURUCUYA GEÇİT YOK!

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar