Ordu
DOLAR18.6205
EURO19.2732
ALTIN1041.9
reader

‘DÜŞÜNEN, ÜRETEN, YARIŞAN ORDU’ DİYE GELDİLER YERİNDE SAYAN BİR ŞEHİR VAR ETTİLER

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘DÜŞÜNEN, ÜRETEN, YARIŞAN ORDU’ DİYE GELDİLER YERİNDE SAYAN BİR ŞEHİR VAR ETTİLER
Abone ol
İyi Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Ağaoğlu, Ordu Büyükşehir Belediyesini seçim vaatleri üzerinden eleştirerek belediyenin sloganlaştırdığı “düşünen, üreten ve yarışan Ordu” vaadini gerçekleştiremediğini söyledi.

Ağaoğlu şu açıklamayı yaptı:  2014 yılından beri Ordu büyük şehir belediyesi Ak Partinin elinde. O günden bugüne yık yeniden yap projelerinin dışında, Ak Partili Büyükşehir Belediyesinin şehrin gelişimine katkı sunacak, üzerine bol gelen büyük şehir kıyafetinin içini dolduracak, dişe dokunur bir projeye imza attığı henüz görülmedi. ”Düşünen, üreten ve yarışan Ordu” sloganıyla yönettikleri Ordu şehri yıkan, yeniden yapan, yerinde sayan, bir belediyecilik anlayışıyla karşı karşıya.

 

RANT BELEDİYECİLİĞİ ŞEHRİN GELİŞİMİNİN ÖNÜNE BANT ÇEKTİ

 

Büyükşehir Belediyesinin seçim vaadi olarak büyük proje diye önümüze koyduğu ve yapımını tamamladıkları yeni stad, Ordu’nun süper ligde bir futbol takımı olmadığından yapıldığı günden bugüne ölü bir yatırım olarak atıl bir şekilde duruyor. Bir başka seçim vaadleri; eski stadın yıkılıp yerine millet bahçesi yapılması projesiydi. Belediyenin eski stat için yıkım kararı almasının ardından mahkemenin yürütmeyi  durdurmasıyla vaatler yalan, halkın umurları da ziyan oldu.

 

 

Ak Partinin fıtratı gereği her olmayacak duaya amin demesi ve sadece seçim kazanmak amacıyla hareket etmesi, önlerine çıkan pürüzleri kanun dışı yöntemlerle halletmelerinin en çarpıcı örneği benzer bir mevzu da iç işleri bakanının sarf ettiği o sözleriydi “siz yıkın mahkeme kararı arkadan gelir ”aslında bu sözler iktidarın kanun tanımaz bir zihniyetin temsilcileri olduklarını açıkça bizlere  göstermektedir. O kanun tanımaz sözlerin üzerine dönemin Adelet Bakanı Abdülhamit Gül “adalet” vurgusu yapmış ve bu çıkışıyla bakan, koltuğundan olmuştu. Ak Partinin bu tutumu aslında kuruluş fıtratına uygundu ve daha öncede  belde evleri projesin de karşımıza çıkmıştı.

 

Belde evleri projesinin hayata geçirilmesi kıyı kanunu mevzuatına aykırı olmasına rağmen, dönemin büyük şehir belediye başkanı Enver Yılmaz bu projeye yapım ruhsatı verilmiş, inşaatın durdurulması için açılan dava da mahkeme, yürütmenin devamına hükmetmişti. Kamu oyunun baskısı üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı Güler’e Belde Evlerinin yıkılması talimatını vermesiyle mahkeme kararı bir kere daha hiçe sayılmış belde evleri tek adamın talimatıyla yıkılmıştı. Bu kanunsuz yıkımın bedelini Ordu halkı cebinden ödemektedir.

 

Aynı belediye, mahkeme kararı olmasına rağmen eski stadın yıkım hazırlıklarını başlatmıştı. Oysaki stadı yıkmadan da bu alanda bir çok proje daha az maliyetle hayata geçirilebilir ve stat atıl durumdan çıkarılarak Orduluların  hizmetine sunulabilir. Bugünse eski stat otopark olarak kullanılıyor ve bu durum Ak Partili Büyükşehir Belediyesinin  sloganlaştırdığı ”düşünen, üreten ve yarışan Ordu” imajına ve Ordu’ya fazlasıyla zarar veriyor.” ORDU OLAY 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ARDANUÇ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN KATI YAKIT ALINACAKTIRÖnceki Haber

ARDANUÇ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ TARAFIND...

HAFTA SONU SAHİL TURU YAPTISonraki Haber

HAFTA SONU SAHİL TURU YAPTI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar