Ordu
DOLAR15.9175
EURO16.8403
ALTIN942.65
reader

‘DÜŞÜNEN-ÜRETEN-YARIŞAN ORDU’ NEREDE?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘DÜŞÜNEN-ÜRETEN-YARIŞAN ORDU’ NEREDE?
Abone ol
Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Altınordu’da yok edilen Botanik Park alanının imar değişikliğini eleştirerek, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, “Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu” diyor ancak projeleri Ordu halkıyla tartışmaktan korkuyor, projelerini görüş almadan yapıyor.” dedi.

Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Botanik Park alanında yeni proje yapmak istemesi üzerine yaptığı açıklamada, halka danışmadan projeleri oldubittiye getiriyorlar diyerek tepki gösterdi. Kaya Botanik Park alanının geçmişi hakkında bilgi vererek, “Altınordu ilçesinde 15 milyon TL harcanarak yapılan Botanik Park, şehir hastanesi yapılması için sökülerek yok edildi. Şehir hastanesinin üniversite bölgesine yapılmaya başlanması üzerine atıl durumda kaldı. OBB, Botanik Park alanı ve diğer projelerini planlarken halkın görüşünü alma gereği görmüyor. Şehrin her tarafını “Düşünen, Üreten, Yarışan Ordu” yazılarıyla dolduran Başkan Güler, bu sloganın aksine kurumların görüşlerini almıyor.” diye konuştu.

 

ARKEOLOJİK KAZA YAPILMADAN BİR ŞEY YAPILMAMALI 

Yaşanabilir bir şehir için halkın görüşünün alınmasının önemli olduğunu vurgulayan Kaya, “Yaşanabilir bir şehir hepimizin isteği. Yıllar sonrasını hesaba katarak planlama yapılmalı. Ordu beton şehir oldu. Botanik Park alanı yeşil alan olarak düzenlendiğinde Ordu’nun nefes alınan bir yeri olacak. Bu gidişle beş yıl sonra Ordu’da nefes alınacak yer kalmayacak. Tarihi bir özelliği olan alanda kazı yapılmadan bir çalışma olmamalıdır. Botanik Park alanının nasıl değerlendirileceği tartışılmalı. Akıl akıldan üstündür. Öneriler, görüşler değerlendirilir ve en güzel projenin yapılmasının yolu açılır. Nedense OBB Başkanı halkın görüşünü almaktan korkuyor.” şeklinde konuştu.

 

ORDU KENT KONSEYİ BİR İŞE YARIYOR MU?

Ordu’da yapılmak istenen projelerin tartışılacağı en önemli yerin Kent Konseyi olduğunu belirten Kaya, sözlerini şöyle tamamladı:  “OBB projeler yapıyor, değiştiriyor; iptal ediyor ama halkın görüşünü almıyor. Ordu, OBB Başkanı Güler’in özel mülkü değil. “Ben yaptım, oldu” diyerek yönetme olmaz. Harcanan paralar halkın parası. Belediyenin bütçesini en iyi şekilde kullanmak, gelecekte de yararlanılacak projelerin uygulanması için kurum ve kuruluşların, uzmanların görüşü alınmalıdır. Projeler hakkında kurumların ve uzmanların görüşünün alındığı yerlerden biri de Kent Konseyidir. Ancak kuruluşu üç yılı dolduran Kent Konseyi bir kez bile genel kurul yapmadı. Yoksa OBB Başkanı Güler yapılmasını mı engelliyor? Botanik Park alanının nasıl değerlendirileceği ve diğer projeler konseyde tartışılabilmelidir.” ORDU OLAY  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TARİKAT YURTLARI KAMULAŞTIRILMALIÖnceki Haber

TARİKAT YURTLARI KAMULAŞTIRILMALI

GÖZDAĞI VERİLİYORSonraki Haber

GÖZDAĞI VERİLİYOR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar