Ordu
DOLAR15.914
EURO16.8249
ALTIN941.14
reader

EFİRLİ CEZAEVİ ÖNÜNDEN AF ÇAĞRISI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
EFİRLİ CEZAEVİ ÖNÜNDEN AF ÇAĞRISI
Abone ol
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ordu E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu önünde mahkum yakınlarını da yanına alarak yaptığı basın açıklamasında, af çağrılarının siyasi değil, vicdani olduğunu belirtti.

Cezaevlerinin kapasitesinin 275 bin olduğunu şu anda ise 325 binin üzerinde tutuklu ve mahkumun cezaevlerinde bulunduğunu savunan Sarıgül, "Devletimizin sevgi elini binlerce mahkumumuza, binlerce tutuklularımıza bir kez daha uzatmasını arzu ediyorum." dedi.

BİRBİRİMİZİ AFFEDELİM, HELALLEŞELİM

Sarıgül şunları kaydetti: Ülkemizin içinde bulunduğu, siyasi, ekonomik ve sosyal şartlar, bir af çıkarmayı gerektiriyor. Bu nedenle 9 Nisan’da, bir af çağrısında bulundum. O günden beridir bu çağrıyı tekrarlıyorum. Maltepe, Diyarbakır, Sincan, Osmaniye, Bakırköy, Tekirdağ, Zonguldak, Adana, Konya cezaevlerinden, af çağrısı yaptım. Bugün aynı amaçla Ordu Cezaevinin önündeyim. Gelin, dargınlıkları, kırgınlıkları, geride bırakalım, birbirimizi affedelim, helalleşelim. Kin, öfke, haset, yolunu değil, af ve bağışlama, yolunu tercih edelim.
 

TOPLUMSAL BARIŞ İÇİN AF


Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeye, toplumsal barışa, ihtiyacımız var. Cezaevleri doldu, taştı. Cezaevleri, bırakın ıslah etmeyi, en temel ihtiyaçları dahi karşılayamaz hale geldi.
Yargılamaların, verilen cezaların, hakkaniyete ve adalete uygun olmadığına dair toplumda bir kanaat oluştu. Bu gerekçelerle, bütün siyasi partilere, bir kez daha, çağrıda bulunuyorum: Gelin hep birlikte bir af çıkaralım. Adı da; “Toplumsal Barış” affı olsun.
Devletimizin güçlü ve adil olduğunu vicdanlı, şefkatli ve merhametli olduğunu gösterelim.
Cezaevlerinden çıkacak, mahkûmlara da, psikolojik destek verelim, ekonomik destek verelim, iş bulmalarına, toplumla kaynaşmalarına yardımcı olalım. 9 milyon Suriyeliye bakan Türkiye’min, 250 bin kader mahkûmuna bakacak gücü vardır.

 

AFFET TÜRKİYE!
 

Güzel Türkiye’min, vicdanına sesleniyorum. Affet Türkiye! Diyorum. Haksızlığa uğramışlar için affet…Anaların hasretini dindirmek için affet… Çocukları sevindirmek için affet…
Özgürlük için, barış için affet… Geçmişi geride bırakmak için affet… Bu çağrımız; siyasi değil, vicdani bir çağrıdır. Gönülleri alma, yaraları sarma çağrısıdır. Kardeşlik hukukunu, sağlamak için, gülmeyen yüzleri güldürmek, tütmeyen ocakları tüttürmek için, kırılan kalpleri tamir etmek, yaralı gönüllere merhem olmak için, daha güzel, daha adil, sevgi dolu bir Türkiye için, barış için, insanlık için, kardeşlik için; af çıkmalı diyorum.
Yaptığım bu, toplumsal af çağrısının destek bulacağına inanıyorum.” Ajanslar

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KUVARS DİYET AÇILDIÖnceki Haber

KUVARS DİYET AÇILDI

TÜRKİYE DAHA GÜZEL OLACAKSonraki Haber

TÜRKİYE DAHA GÜZEL OLACAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar