VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

‘EFİRLİ İÇİN Mİ YAPIYORSUNUZ ŞİRKET İÇİN Mİ?’

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘EFİRLİ İÇİN Mİ YAPIYORSUNUZ ŞİRKET İÇİN Mİ?’
Abone ol
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Perşembe Efirli Mahallesi’nde deniz kıyısına yapılmak istenen yol için imar değişikliği girişimine tepki gösterdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Perşembe Efirli Mahallesi’nde Akçaova Deresi ile DSİ arasında kumsal boyunca yapılmak istenen 10 metre enindeki yol için mahalle halkının da itiraz dilekçeleri verdiğini belirten Emek Partisi Perşembe İlçe Başkanı Erkut Yılmaz, yürüyüş yolu adıyla yapılan yolun amacının başka olduğunu belirterek, “Efirli’de kumsal boyunca 10 metrelik yürüyüş yoluna gereksinim olmadığı halde yapılmak istenmesinin tek nedeninin Maliye ve Jandarma dinlenme tesislerinin satılacak olması nedeniyle alacak turizm şirketlerine altyapı çalışma olarak değerlendirmemiz yanlış olmaz.” dedi.

DOĞALLIK BOZULACAK

Ordu’da kıyılara ve kumsallara dokunmanın alışkanlık haline geldiğini vurgulayan Yılmaz, “Deniz dolgusu yapılarak kumsallar yok ediliyor. İl ve İlçe merkezlerine yakın kumsal bölgemiz Kumbaşı ve Efirli kaldı. Buraların korunması gerekir. Maliye ve Jandarma Dinlenme Tesislerinin satılmasıyla kıyıların turizm şirketlerinin otelleriyle dolacak. Bugün yürüyüş yolu adıyla yapılmak istenen 10 metrelik yol, yarın farklı kullanıma da açılabilir. Yürüyüş yolu için 10 metreye gerek yok. 2-3 metrelik toprak yürüyüş yolu yeter de artar ve imar değişikliğine de gerek yok. Kumsal kenarına 10 metrelik yolun imar değişikliğiyle yapılması kuşkuları artırmaktadır. Burada imar değişikliğiyle yol resmileştiğinde geri dönüşü olmayan betonlaşmaların yolu açılacaktır.  Bu nedenle, yolun turizm şirketlerine altyapı çalışması olduğunu akla getiriyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin halkın itirazlarını dikkate alarak imar değişikliğine onay vermemesi gerekir.” diyerek Meclis onaylasa da hukuksal süreç başlatılması çağrısı yaptı. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EKMEKTEN ODUN ÇIKTI! Önceki Haber

EKMEKTEN ODUN ÇIKTI! 

SGK’DAKİ GÖREVDEN ALMALARIN SOYLU İLE İLGİSİ VAR MI?Sonraki Haber

SGK’DAKİ GÖREVDEN ALMALARIN SOYLU İLE İL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar