Ordu
DOLAR15.8925
EURO16.7803
ALTIN926.99
reader

EFSANE KAPTAN UNUTULMADI!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
EFSANE KAPTAN UNUTULMADI!
Abone ol
Orduspor’un ilk kaptanı, efsane futbolcusu Yener Çelik'in aramızdan ayrılışının üzerinden 40 gün geçmesinin ardından, futbolcu arkadaşları ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı. Takım arkadaşları tarafından mezarına mor-beyaz renkli, üzerinde Yener Çelik yazılı 10 numara forma bırakıldı.

ÇOK DÜRÜST BİR İNSANDI

Orduspor’un efsane kaptanlarından Üstün Türközer; “Yener ağabey, çok dürüst, efendi, kimseyi kırmayan çok iyi bir insandı. Kuruluşundan itibaren Orduspor’un ilk kaptanıydı. Uzun yıllar Orduspor’un başarısı için beraber futbol oynadık. Ama maalesef aramızdan ayrıldı. Çok sevdiğimiz bir ağabeyimizdi. Mekanı cennet olsun. Tüm ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

KARDEŞİ DE ERKEN AYRILDI

Erol Aydoğdu; “Yener Çelik bizim ağabeyimizdi. Her şeyde bizi yönlendirirdi. Adnan’dan sonra vefat etti. Kardeşi Adnan da genç yaşta hayatını kaybetmişti. Çok üzgünüz. Onu anmak için kabri başına geldik. Allah rahmet etsin” diye konuştu.

İLK İMZAYI O ATMIŞTI

İsmail Taşkınsu ise; “Orduspor Kulübü kurulduğunda bizim ilk kaptanımız Yener ağabeydi. İlk imzayı atan kişiydi. Çok saygıdeğer bir ağabeyimizdi. Aramızdan erken ayrıldı. Ümit ediyoruz ki; unutmayalım. Her zaman şimdi olduğu gibi analım. Orduspor’un efsanelerini hep anmalıyız. Yener ağabeyimize Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

KİMSEYİ KIRMAZDI

Orduspor’un efsane futbolcularından Turgay Güney, “Yener ağabeyimiz bizim ilk kaptanımızdı. Onu burada anlatmak çok güç. Çünkü çok temiz kalpli, kimseyi kırmayan, karşısındaki herkese pozitif enerji sağlayan, sessiz, sakin, kimse için kötü düşünmeyen bir ağabeyimiz ve kaptanımızdı. Ruhu şad, mekanı cennettir inşallah”

HAKKINDA KÖTÜ SÖZ DUYMADIM

Yine eski futbolculardan Turgut Kır ise; “Yener hocama rahmet diliyorum. Yener hocamız ayrıca TÜFAD’ın Ordu Şubesi’nin bir üyesiydi. Aynı zamanda da benim Orduspor’da oynadığım dönemde hocalığı yapan güzel insandı. Yine ilk kez onun hocalığı döneminde profesyonel takımda oynamıştım. Bundan dolayı da bende çok ayrı bir yeri vardır. Bu zamana kadar hiç kimsenin yener hoca için olumsuz söylemini duymadım. Mekanı cennet olsun. Allah geride kalanlara sabırlar versin”

YERİ DOLDURULAMAZ

Eski yöneticilerden Osman Akyol da; “Orduspor’da yönetici olduğum dönemde Yener ağabey ile çalışma fırsatım oldu. Aynı zamanda akrabalığım da vardır. Çok beyefendi bir kişiydi. Yönetimle futbolcu arasında çok güzel köprü oluşturan, işimizi kolaylaştıran, futbolun içinden geldiği için de yönetime çok büyük faydaları olan kıymetli bir spor adamıydı. Yener ağabey, Ordu futbolunda yeri doldurulamayacak ender şahsiyetlerden bir tanesiydi. Allah mekanını cennet eylesin. Ordulular da Yener Çelik gibi bir kıymeti, en değerli kıymetlerimiz arasında göstermeye devam eder. Bundan da hepimiz mutluluk duyarız.”

ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KİŞİYE ÖZEL İMAR OLMAMALI  Önceki Haber

KİŞİYE ÖZEL İMAR OLMAMALI  

FAE FINDIĞIN DONDAN ETKİLENİP ETKİLENMEDİĞİNİ ARAŞTIRIYORSonraki Haber

FAE FINDIĞIN DONDAN ETKİLENİP ETKİLENMED...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar