Ordu
DOLAR9.4975
EURO11.062
ALTIN548.14

EĞİTİMDE İDEOLOJİK DAYATMA YAPILACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
EĞİTİMDE İDEOLOJİK DAYATMA YAPILACAK
Abone ol
Eğitim-İş Ordu Şubesi Başkanı Neşet Sayman, “Hükümet salgın ve afet demeden bir yandan eğitimde ideolojik dayatmayı sürdürmekte bir yandan da kamu emekçilerini sefalete mahkûm etmektedir.” dedi.  

Köprübaşı Meydanında bir açıklama yapan Eğitim-İş Ordu Şubesi Başkanı Sayman şu ifadelere yer verdi: “Ne yazık ki hükümet salgın ve afet demeden bir yandan eğitimde ideolojik dayatmayı sürdürmekte bir yandan da kamu emekçilerini sefalete mahkûm etmektedir. Bilindiği üzere 4-11 arası sınıflarda okuyan öğrencilerin alacağı derslerin 4-22 Ocak tarihleri arasında belirlenmesi gerekmektedir. Sendikamızın ulaştığı MEB'in iç yazışmalarında bilim, sanat, spor ve yabancı dillerle ilgili dersleri gölgeleyip dini içerikli derslere yönlendirme yapılması yönünde çalışma yapılacağı anlaşılmıştır.  İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen talimatta dini içerikli derslerin seçilmesi için ilçe müdürlerine büyük rol düştüğünün altı çizilmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin de bu talimatı görev kabul edip, okul müdürlerine seçmeli derslerde nasıl dayatma yapacaklarına dair sunum hazırlamış olduğu da sendikamızın eline geçen belgelerden anlaşılmaktadır.

 

‘BU DERSİ VERECEK ÖĞRETMEN YOK’ YALANI

 

Belli ki dayatılan derslerden başka dersleri almayı talep edecek çocuklarımıza yine "bu dersi verecek öğretmen yok" yalanı, tozlu raflardan çıkarılıp hazırda bekletilmektedir. Biz bu oyunu daha önce de izledik ve mücadelemizle bu oyunu bozduk! Aynı oyunun sahnelenmesine izin vermeyeceğiz! Seçmeli derslerdeki bu dayatma ile normalde okulların önünden bile geçmesine izin verilmemesi gereken, sicilleri ağza alınmayacak suçlarla kabarmış, Cumhuriyetin değerlerine, bilime, sanata ve spora alerjisi, söylemlerinden taşan STK görünümlü toplulukların eğitim öğretime dahil olması sağlanmaya çalışılmaktadır. Bu dayatmalar, okullardaki norm dengesini alt üst ederek; fen bilimleri, resim, müzik ve beden eğitimi gibi dallardaki eğitim emekçilerini de mağdur edecek ve etmiş bir girişimdir.” ORDU OLAY  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÜNYE’DE TOPRAĞA VERİLECEKÖnceki Haber

ÜNYE’DE TOPRAĞA VERİLECEK

  PERŞEMBE TOKİ’DE ÖNEMLİ GELİŞMESonraki Haber

  PERŞEMBE TOKİ’DE ÖNEMLİ GELİŞME

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar