Ordu
DOLAR15.5404
EURO16.2373
ALTIN911.44
reader

ELEKTRİK ÇARPTI DOĞALGAZ YAKTI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ELEKTRİK ÇARPTI DOĞALGAZ YAKTI
Abone ol
Elektrik ve doğalgaza gelen zamların yanı sıra organize sanayi bölgelerinde haftada 3 gün kesinti uygulanacak olması iş hayatında kelimenin tam anlamıyla şok etkisi yaptı.    

İŞ KÖTÜYE GİDİYOR MUTLAKA ÇÖZÜM BULUNMALI

Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Murat Şimşek:  Organize Sanayi Bölgelerinde doğalgaza yapılan zam yüzde 300’ü, elektriğe yapılan zam yüzde 150’yi geçti. Bunun yanı sıra elektrikte 3 gün kesinti uygulanıyor. Doğalgazı ise yüzde 60’ını kullanabiliyorsun. Geriye kalan yüzde 40’ı kullandığın zaman 5 kat fazla ödeme yapıyorsun. Yatırımcının işi zora gidiyor. Bu şekilde üretim yapılamaz. Ankara buna müdahale etmeli. Ayrıca özel bankaların faiz oranı ile devlet bankaları faiz oranı arasında korkunç fark var. Devlet buna da müdahale etmeli. İş gerçekten kötüye gidiyor.            

 

 

 

ZAMLAR GERİ ALINMALI ÜRETİM YAPAN DESTEKLENMELİ 

Ordu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek: Esnafın dükkanını açıp düğmeye bastığında akşama kadar yanan elektrik ve doğalgaz tüm kazancını alıp götürüyor. Gerçekten çok fena bir durum var. Ayrıca küçük de olsa üretim yapanlar, imalat yapanlar biter. Nefes alamazlar. Elektrik çarpıyor, doğalgaz yakıyor. Zamların geri alınması en doğrusu olur. Evlere gelen fiyatlandırma da çok yüksek ama iş yerleri daha fena bir durumda. Devletin iş yerlerini özellikle üretim yapan iş yerlerini mutlaka ama mutlaka desteklemesi gerekiyor.

 

ÜRETİM VE İSTİHDAM BÜYÜK ZARAR GÖRÜR

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin: Hem elektrikte hem de doğalgazda gelen faturalar gerçekten çok yüksek. Bu zamların geri alınması gerekiyor. İşletmelerin bunların altından kalkması mümkün görünmüyor. Özellikle imalat sektörü için durum gerçekten dayanabilecek, taşınabilecek gibi değil. Üretim yapanların desteklenmesi gerekir. Ayrıca doğalgaz ve elektrikte yapılacak kesintiler de düşündürücüdür. Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekir. Aksi durum üretim ve istihdama büyük zarar verir. 

 

 

KESİNTİ SOVYET ÜLKELERİNDE OLURDU BİZ İSE ELEKTRİK SATARDIK

Ordu Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ORDUSİAD) Başkanı Kadir Engin: Zamlar da önemli bir sorun ama kesintiler daha büyük sorun. Bu hafta o kesintiler başlıyor. Bu kesintiler sanayicinin kolunun kanadının kopması, üretimin durması anlamına geliyor. Bu beklenilmeyen bir olay. Bu tür şeyler Sovyet ülkelerinde olurdu. Biz elektrik satan bir ülkeydik. Bu kesintiyi anlamak mümkün değil. Ben bunun ilerleyen günlerde de devam edeceğini düşünüyorum ve ürküyorum. Rusya’nın da gazı keseceğini düşünüyorum. Bir sanayici olarak tedirgin ve üzgünüz.     

 

Haber: Hasan Cem Özel


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
UKRAYNA’NIN EN BÜYÜK KÖPRÜSÜNÜ HEMŞEHRİLERİMİZ YAPTI Önceki Haber

UKRAYNA’NIN EN BÜYÜK KÖPRÜSÜNÜ HEMŞEHRİL...

Vali Sonel, “Rehavete Kapılmayalım”Sonraki Haber

Vali Sonel, “Rehavete Kapılmayalım”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar