VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9377
EURO18.4224
ALTIN1038.8
reader

EMANETE FINDIK VERİLMEZSE FİYAT YÜKSELİR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
EMANETE FINDIK VERİLMEZSE FİYAT YÜKSELİR
Abone ol
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, “Vatandaşımızın fındığını emanete bırakmaması ve fındık satışlarında toprak mahsullerini tercih etmesi serbest piyasada da fındık fiyatlarını  yükselteceği  kanaatindeyim.”  dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)  Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, ilçe başkanları ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu. Yapılan değerlendirme toplantısında konuşan İl Başkanı Naci Şanlıtürk, şunları ifade etti:  “Bildiğiniz gibi demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak geçen 12 Eylül darbe darbesinden bu zamana 41 yıl geçti. Bu darbeyi yapanları tekrar lanetliyorum. 12 Eylül 1980 darbesinde şehit edilen başta Ahmet KERSE, Ali Bülent Orkan, Cengiz Baktemuz, Cevdet Karaku, Fikri Arıkan, Halil Esendağ, İsmet Şahin, Mustafa Pehlivanoğlu, ve Selçuk Duracık olmak üzere   tüm dava arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Milletimiz 12 Eylül‘de faturasını ağır ödediği bu tecrübeyle 2016 yılında 15 Temmuz darbesine geçit vermemiştir. Allah milletimize daha böyle kara günler yaşatmasın.

 

EMANETE FINDIK VERMEYİN

TMO’nun fındık alımlarının bölge üreticisi için avantajdır. Bildiğiniz gibi bölgemiz için önemli bir gelir kaynağı olan fındık fiyatları açıklanmış Giresun kalite fındık için 27 TL Levant kalite fındık içinde 26,50 TL fiyat açıklanmıştır. Devletimiz toprak mahsulleri ofisi aracılığıyla 9 ayrı noktada 12 ekiple birlikte il genelinde fındık alımlarına devam etmektedir. Altınordu, Ünye, Fatsa, Gölköy, Aybastı, Kabataş, Kumru, Korgan ve Akkuş ilçelerinde de fındık alım noktaları oluşturulmuştur.  Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerimizde ikişer ekip görev yapmaktadır. Alınan fındıkların bedelleri 21 günde ödeneceği açıklansa da ortalama 8-10 güne kalmadan vatandaşlarımızın hesabına geçmektedir. Toprak mahsulleri ofisinden aldığımız bilgiye göre şu ana kadar 75 milyon TL’lik bir ödeme vatandaşlarımıza yapılmıştır. Vatandaşımızın fındığını emanete bırakmaması ve fındık satışlarında toprak mahsullerini tercih etmesi serbest piyasada da fındık fiyatlarını  yükselteceği  kanaatindeyim.

 

OYUNA GELİNMEMELİ

 

Milli birliğimiz ve bütünlüğümüz çok çok önemli geçtiğimiz günlerde Ankara Altındağ‘da genç bir kardeşimizin Suriyeliler tarafından katledilmesinin ardından Suriyeliler ve Afganistan‘dan gelen göçmenleri bahane ederek bir iç huzursuzluk çıkarmaya çalışanlar oldu. Milletimiz bu oyunlara gelmemelidir milli birliğimiz dirliğimiz muhafaza edilmelidir.

 

 

BUNLARIN DEMOKRASİSİ İŞGALDİR

Amerika’da Trump’ın eski güvenlik danışmanı john Bolton, yine eski başkan George bush‘un kardeşi Jeb Buch, İtalya eski dışişleri Bakanı, Feto firarisi iki tane eski CHP milletvekili, yine feto firarisi hakkında yakalama kararı bulunan Ayhan Erdemir‘in de aralarında bulunduğu 14 kişilik bir grup, “Türkiye’ye demokrasi getirme derneği “adı altında bir dernek kurmuştur. İnternet sitesinde yazan açıklamaya göre derneğin amacının, “Türkiye’ye daha demokratik politikalar benimsemeye teşvik etmek ve Türkiye’nin demokratik kurumlarının insan haklarının korunmasına ve ekonomik refahına yönelik sürekli erozyonunu durdurmak” olduğu belirtiliyor. Değerli arkadaşlarım biz bunların demokrasisini Afganistan’dan biliriz, Irak’tan biliriz Suriye’den biliriz Libya’dan biliriz. Bunların demokrasisi; işgaldir, sömürüdür, tecavüzdür, kandır, gözyaşıdır.

 

İÇERİDEKİ ODAKLARA DİKKAT

Amerikan Chrest Fundasyon Ruşen Çakır’ın medyaschop haber sitesine 476.000 $ destek veriyor yine İsveç’in Uluslararası kalkınma ajansı sida destek veriyor. Yine geçtiğimiz yıllarda Amerika Savunma bakanlığı dünyada 50 gazeteciye para karşılığı haber yaptırıyor bunlardan 4 tanesi Türk gazeteci. İçerideki ve dışarıdaki fitne yuvalarını bileceğiz bunlara göre pozisyon alacağız. 2013’te Gezi olaylarıyla denediler olmadı, 2014’de 6-8 Eylül Kobani olaylarıyla denediler olmadı, 15 Temmuz darbe girişimi ile denediler yine olmadı. Cumhur ittifakının sağlam duruşu ve milletimizin sağduyusuyla asla başaramayacaklar.”  ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonası Ordu'da YapıldıÖnceki Haber

Görme Engelliler Türkiye Judo Şampiyonas...

KIZILAY KABADÜZ TEMSİLCİLİĞİ AÇILDISonraki Haber

KIZILAY KABADÜZ TEMSİLCİLİĞİ AÇILDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar