VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
reader

EMEP: Salgın büyüyor, önlem alınmalı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
EMEP: Salgın büyüyor, önlem alınmalı
Abone ol
Covid salgınının hissedilir biçimde artmaya başladığını belirten Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “İşin şakası yok. Sürü politikasıyla önlem almak yanlış. Bir an önce geçmişin deneyimizle koruyucu önlemeler alınmalıdır.” dedi.

Sağlık Bakanlığının geçmişteki yavaş hareketi yeni salgında da devam ediyor. Aşı olun, çağrısıyla yetinmek yeni ölümlere neden olur.” diye uyarıcı açıklama yapan Poyraz, işin ciddiyeti anlaşılması için çağrı yaptı.

            Poyraz şunları söyledi: “Salgın nedeniyle ölümler canımızı yaktı. Sağlık emekçilerinin özverili çalışmaları sayesinde atlatılabildi. Geçmiş deneyimle yeni süreç gözden geçirilmeli ve iş oluruna bırakılmamalıdır. Şu an çevremizde hasta olanları duyuyoruz, görüyoruz. Salgın artmaya başladı. Ciddi olarak tehlike kapımızda. Önlemler bir an önce alınmalıdır.” dedi.

            Altyapı hazırlanmalı

            Hastanelerin eksikliklerin tamamlanmasının acilliğine dikkat çeken Poyraz, “Önemli olan salgına yakalanma olasılığını azaltmaktır. Hastaların hastanede tedavisi ikinci, planlamadır. Ancak yine de hastanenin tüm eksiklikleri hemen tamamlanmalıdır. Koruyucu önlemler açıklanmalı, aşılar için seferberlik ilan edilmelidir.” dedi.

            Bilim insanları dikkate alınmalı

            Bilim Kurulu deneyiminin yaşandığını ve aynı hatalara düşülmemesi gerektiğini vurgulayan Poyraz, Sağlık politikasında bilim insanlarının görüşlerine kulak vermek gerekiyor. Sağlık politikasını siyasallaştırma hatası yeniden yapılmamalı. Sağlık politikasında tek adam yönetimi anlayışı tutmadı. İşlevsiz bir Bilim Kurulu değil, bilim insanların belirleyici olduğu bir Bilim Kurulu hemen kurulmalı ve onların önerileri doğrultusunda koruyucu önlemler hemen alınmalıdır.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
PERŞEMBE’NİN YÜZ AKI YAZARLARI TESADÜFEN BULUŞTULARÖnceki Haber

PERŞEMBE’NİN YÜZ AKI YAZARLARI TESADÜFEN...

ISLAH ÇALIŞMASI KALİTEYİ ARTIRDISonraki Haber

ISLAH ÇALIŞMASI KALİTEYİ ARTIRDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar