Ordu
DOLAR15.5469
EURO16.2266
ALTIN907.4
reader

ENGİNYURT’TAN ÖZEL’E HOŞBULDUK 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ENGİNYURT’TAN ÖZEL’E HOŞBULDUK 
Abone ol
DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in “Cemal Enginyurt'a hem 'Günaydın', hem 'Hoş geldiniz' demek lazım.” şeklindeki açıklamalarına ‘Hoşbulduk’ diyerek karşılık verdi.   

MHP'den ihraç edildikten sonra hangi partiye geçeceği çok konuşulan Ordu Milletvekili Enginyurt, Demokrat Parti'ye geçmişti. Önceki gün katıldığı Armağan Çağlayan'ın programında "Neden İYİ Parti ve CHP değil de DP'ye geçtiniz?" diye kendisine sorulan Cemal Enginyurt'un "İYİ Parti ve CHP'ye çok sövmüştüm, sövmediğim DP kalmıştı" cevabını verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili olarak Meclis'e girmesinin ardından yaptığı açıklamalar çok tartışılan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, partisinden ihraç edildi. MHP'den sonraki durağı neresi olacağı çok merak edilen Enginyurt, Demokrat Parti'ye geçti. Önceki gün Armağan Çağlayan'ın programında neden DP'ye geçtiği sorulan Enginyurt, verdiği cevapla salonu kahkahaya boğdu.

MHP'DEN NEDEN İHRAÇ EDİLDİNİZ?" DİYE SORULDU

Armağan Çağlayan'ın "MHP'den ihraç edilmenizin sebebi fındık eleştiriniz miydi yoksa başka faktörler var mı" sorusuna Enginyurt, "En son Tarım Bakanı'na yönelik sözlerimizden dolayı ihraç edildik. Yani ben fındık üreticisine söz verdim seçimlerden önce. Beni seçerseniz, ceylan derisi koltuklarda oturup, yan gelip yan yatmayacağım. Ben sizin hakkınızı hukukunuzu savunacağım neye mal olursa olsun dedim. Bugün de aynı noktadayım. Bin defa ihraç edilsem, fındık üreticisinin hakkını, Ordulunun hakkını, Türk milletinin hakkını savunmaya devam ederim" diye yanıt verdi.

İYİ PARTİ VE CHP'YE ÇOK SÖVDÜM, BİR TEK DP KALMIŞTI

Enginyurt, MHP'den ihracı ilgili süreç hakkında sözlerini şöyle sürdürdü: "Belki başka partilere de gidebilirdim, bunu da söyledim her yerde. Gidemezdim, İYİ Parti'ye çok sövdüm, CHP'ye çok sövdüm. Sövmediğim tek parti vardı, o da Demokrat Parti. Dolayısıyla Demokrat Parti'de siyaset yapmayı, orada kalmayı tercih ettim."

Enginyurt'un bu sözlerinin ardından programın sunucusu Armağan Çağlayan, "Çok yaşayın Cemal Bey, vallahi çok yaşayın" şeklinde karşılık verdi.

ÖZEL’E HOŞBULDUK KARŞILIĞI

Öte yandan Enginyurt, önceki gün Ordu’da CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in açıklamaların da sosyal medya hesabından cevap verdi. CHP Grup Başkan Vekili Özel, “Cemal Enginyurt'a hem 'Günaydın', hem 'Hoş geldiniz' demek lazım. Bütün iftar yemeklerinde, 'Özgür Özel, Cumhurbaşkanımıza parmak salladı, ben gideceğim, o parmağı kıracağım' diyordu. Geldin ne oldu, gönlün kırıldı şimdi muhalefet oldun. Hoş geldin, Cemal Bey hoş geldin." açıklaması yapmıştı. Özgür Özel’in açıklamasına Twitter’den cevap veren Enginyurt, önce Özel’in kendisiyle ilgili söylediklerinin videosunu paylaştı. Enginyurt, Özele kısa olarak verdiği cevapta “Hoş bulduk Özgür Özel. Bu işten sen hayırlı çıktın” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK PARTİ İŞGAL EDİLDİÖnceki Haber

AK PARTİ İŞGAL EDİLDİ

AKYOL’DAN FEN LİSESİNE OPTİK OKUYUCUSonraki Haber

AKYOL’DAN FEN LİSESİNE OPTİK OKUYUCU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar