Ordu
DOLAR18.8384
EURO20.2191
ALTIN1133.4

ERTUĞRUL GÜNAY İZMİR’DE İMZA GÜNÜNDE KONUŞTU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ERTUĞRUL GÜNAY İZMİR’DE İMZA GÜNÜNDE KONUŞTU
Abone ol
Geçmiş dönemlerde Cumhuriyet Halk Partisi'nden ve AK Parti'den İzmir Milletvekilliği ve 60'nci ve 61'nci dönem Kültür ve Turizm Bakanlığı görevini yürüten Ertuğrul Günay, İzmir’de kendisinin kaleme aldığı Sevgili Anadolu, Bir 'Hürriyet' Hikayesi ve Muhtıradan Darbeye kitaplarının imza gününe katıldı.

Kırmızı Kedi Kitabevi'nde gerçekleştirilen imza gününe genç yaştan ve ileri yaştan birçok siyasi ve vatandaş yoğun ilgi gösterirken, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ın başkanlığında İYİ Parti heyeti, Deva Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya, AK Parti İzmir Eski İl Başkanı Ömer Cihat Akay, İZTO eski Başkanı Ekrem Demirtaş, Deniz Ticaret Odası eski Başkanı Geza Dologhve ve geçmiş dönemlerde bakanlık, farklı partilerden milletvekilliği yapmış siyasiler bir araya geldi. 

YENİDEN İZMİR'DE OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM

İmza gününü Ege'de Sonsöz'e değerlendiren Günay, ilgiden dolayı oldukça mutlu olduğu belirtirken,  "Uzun süredir İzmir'e gelememiştim. Arkadaşlar bir imza günü yapalım ve İzmir'de tekrar söyleşi yapma imkanı yaratmış oluruz diye bir teklif getirdi. Bende gerçekten böyle bir imkan bulduğum için sevindim. Ayrıca  her kuşaktan ve siyasi çevreden dostlarımızın, arkadaşlarımızın gelmesi beni çok mutlu etti ve onur duydum. İzmir'e yeniden geldiğimden dolayı çok mutluyum" diye konuştu.

SİYASET ARKADA ESER BIRAKMAKTIR
Genç yaşta bulunan bazı vatandaşların Kültür ve Turizm Bakanlığı döneminde yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etmesini de değerlendiren Günay, "Bir söz vardır; 'İyilik yap denize at, balık bilmezse halik bilir' diye. Bende bunların izlerini görüyorum zaman zaman. Biraz önce bir genç arkadaşımız Bakanlık döneminde hayata geçirilen müze kartı için teşekkür etti. Başka bir arkadaşımız Madımak Oteli'ni kebapçı ayıbından kurtardığım için teşekkür etti.  Urfa'ya gidiyor vatandaşlar oradaki müzeden telefon ediyorlar, Gaziantep'e gidiyorlar oradan telefon ediyorlar ya da herhangi bir kültür merkezinden… Sonuçta bu ülke için elinizin bir yere dokunduğunu ve orada n yararlı bir şey üretildiğini görüyorsunuz. Bence zaten siyaset dediğimiz şey de tam olarak bu. Bunun için siyaset yapmak lazım. Arkada bir eser bırakmak için. Benim de bu konuda bir imkanım olduğu için şükür ediyorum" dedi.

BİR PARTİDE SİYASET YAPMAK GİBİ ÖZEL BİR GAYRETİM YOK

Aktif siyasete yeniden dönmek isteyip istemediğinin sorulması üzerine de konuşan Günay, "Bırakmadım yazıp çiziyorum aktarmaya çalışıyorum. Siyaset anlamında ise siyaset dediğimiz şey sadece parti çatısı altında yapılmıyor, siyaset fikir söylemektir, ülke sorunlarını tartışmasına katılmaktır. Ben zaten öyle de yapıyorum.  Bundan sonra da bana yakışan bir görev çıkarsa değerlendiririz ancak bir partide siyaset yapmak gibi özel bir gayretim yok" ifadelerini kullandı.

ŞU AN PARTİLER ÜSTÜ BİR KONUMDAYIM

Günay, DEVA Partisi Buca İlçe Başkanlığına gerçekleştirmeyi planladığı ziyaretin 'siyasete DEVA ile mi devam edecek' yorumlarına neden olması hakkında ise, "DEVA Partisi ilçe başkanı çok sevdiğim bir arkadaşım. Benim ziyaretimin nedeni nezaket ve hayırlı olsun ziyareti. Ancak imza günüme Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal Bey geldi, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar geldi, Cumhuriyet Halk Partisi'nin belediye başkanı geldi, AK Parti'nin eski il başkanı ve farklı partilerden bakanlar geldi. Sanırım ben şu anda biraz partiler üstü bir konumdayım" dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
900 YILLIK VEFAYA TEŞEKKÜRÖnceki Haber

900 YILLIK VEFAYA TEŞEKKÜR

FATSA’YI BULUŞTURAN AÇILIŞSonraki Haber

FATSA’YI BULUŞTURAN AÇILIŞ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar