Ordu
DOLAR13.5935
EURO15.4694
ALTIN791.87
reader

FATSA’DA ‘ATIK AZALTIMI’ SEFERBERLİĞİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FATSA’DA ‘ATIK AZALTIMI’ SEFERBERLİĞİ
Abone ol
Fatsa Belediyesi, geri dönüşüm çalışmaları kapsamında başlattığı "atık azaltımı seferberliği" ile çevre kirliliğinin önüne geçerek ülke ekonomisine katkı sağlayacak.

Avrupa Atık Azaltımı Farkındalık Haftası(20-28 Kasım) dolayısıyla 33 Avrupa ülkesi başta olmak üzere, tüm dünya ülkelerince yapılan farkındalık kampanyaları kapsamında Fatsa Belediyesi de atık azaltımı seferberliği başlattı.

SEFERBERLİK OKULLARDAN EVLERE UZANACAK

Fatsa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü koordinasyonunda,  Fatsa Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile atık azaltımı seferberliği kapsamında ilk etapta 19 okulda 7 bin öğrenciye bilgilendirme yapılacak. “Ağaç yaşken eğilir” sözünden hareketle başlatılan kampanya kapsamında atık azaltımı seferberliği okullardan evlere kadar uzanacak.

OKULLARDA EĞİTİM VE BİLİNÇLENDİRME YAPILACAK

“Sıfır atık ve iklim değişikliğine” dikkat çekmek maksadıyla eğitim ve bilinçlendirme yapacaklarını söyleyen Fatsa Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Derya Ateşli, “Çevre kirliliğini önlemek adına, yıl içerisinde ilçemizde atık önleme ve azaltımına ilişkin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüz koordinasyonunda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün katkılarıyla, okullarımızda Sıfır Atık ve İklim Değişikliğine dikkat çekmek maksadıyla eğitim ve bilinçlendirme yapacağız. Azaltım ve yeniden kullanıma ne kadar dikkat edersek, o kadar az geri dönüşüme ihtiyacımız olur” dedi.

ÖDÜLLÜ KAMPANYALAR VE YARIŞMALAR DÜZENLENECEK

Geri dönüşüm hizmetinin sadece bir temizlik anlayışı olmadığını, atıkların milli servet olduğunu kaydeden Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Ambalaj atıklarının geri dönüşümü, Fatsa Belediyesi olarak önemsediğimiz bir hizmetimizdir. Bu yapılan hizmet geri dönüştürebilir olan atıkların toplanması, milli servet olarak bize geri dönüşü oluyor. Ayrıca sadece milli servet olarak kalmıyor, çevremizi yaşamamızı sürdürdüğümüz bölgemizin daha temiz, daha modern bir alana çeviriyor. Bu tür etkinlikleri yaygın hale getirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu. Muharrem Göç

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OBB KENDİ RÜZGAR ENERJİSİNİ KURAN İLK BELEDİYEÖnceki Haber

OBB KENDİ RÜZGAR ENERJİSİNİ KURAN İLK BE...

Hüseyin Baş: Bugün yaşadığımız ekonomik tablo planlı bir soygundurSonraki Haber

Hüseyin Baş: Bugün yaşadığımız ekonomik...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar