Ordu
DOLAR15.5675
EURO16.2422
ALTIN900.53
reader

FATSA’DA YİNE BİR TARİH YAZILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FATSA’DA YİNE BİR TARİH YAZILDI
Abone ol
Özel Sevgi Kültür ve Sanat Evi’nin Şef Dr. Osman Özel yönetiminde verdiği Türk Sanat Müziği konseri Fatsalılara uzun yıllar unutulmayacak bir sanat gecesi yaşattı.  

Fatsa’da 2004 yılında kurulan Özel Sevgi Kültür ve Sanat Evi bünyesinde konser hazırlayan Dr. Osman Özel Türk Sanat Müziğiyle yine yapacağını yaptı.  En küçükleri 4 yaşında, en büyükleri 20’li 30’lu yaşlarda olan çocuklar performans eserlerini en iyi şekilde yorumlayıp büyük bir profesyonellikle söylediler. Konsere Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’nden katılan Prof. Dr. Serhat Yener’e ve İstanbul Senfoni Çok Sesli Koro Şefi Gökçen Irmak Koray’a plaket takdim edildi. Gökçen Koray’a Dr. Osman Özel, Serhat Yener’e de plaketini Fatsa Belediye Başkan Yardımcısı Okyay Sarıhan takdim ettiler.

Büyük bir coşkuyla şarkıları okuyan çocuklar arasına 35 kişilik misafir olarak katılan ekip İstanbul müziği şarkıları okudular. Seyircilerin de birlikte okuduğu şarkılar adeta 600 kişilik bir koro oluşturdu. Bu tarihi bir gece gibi yorumlandı çünkü 10 yıl önce yine Fatsa’ya gelen o zaman TRT Çok Sesli Gençlik Korosu şimdi Çok Sesli İstanbul Senfoni Korosu olarak Fatsa’ya gelmişti. Senfoni Korosunun Şefi Gökçen Irmak Koray’ın Fatsalılara hitaben konuşması da geceye damgasını vurdu.

 

Koray, şunları kaydetti: “Fatsa’da 8 Aralık 2012’de UNESCO’YA bağlı ülkelerde her sene kutlanan korolar günü Türkiye’de kutlanmıyordu. TRT ve Özel Sevgi ve Kültür ve Sanat Merkezi Dr. Osman Özel ile Korolar gününü Fatsa’dan başlattı. Bu tarihi günde her yıl korolar günü kutlanırken 8 Aralık 2012 Fatsa ile ilgili konuşmalar yapılır. Fatsa bizim için çok önemlidir. Bu kez Fatsa’yı sanata ve sanatçıya sahip çıkan Ordu’nun ilçesi olarak kalbimize yazdık. 10 yıl sonra Allah kısmet etti yine buradayız.  Sizin misafirperverliğinizi, Fatsa halkının güler yüzünü hiç unutmuyoruz ve unutmayacağız. Fatsa’nın gönlümüzde ayrı bir yeri var.  Başta Dr. Osman Özel ve ailesine; sonrada Belediye Başkanı Sayın İbrahim Etem Kibar’a ve Fatsa halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çünkü siz bize her zaman umut oluyorsunuz. Sanata ve sanatçıya sahip çıkıyorsunuz. Çok teşekkür ediyoruz.”

Tüm şarkıların koro ve solo olarak okunduğu gece yine tarihi bir gece olarak kalacak hafızalarda. Prof. Dr. Serhat Yener’in başkanlığındaki orkestra da profesyonelliği ile gecenin alkışlarını topladı.

Gecede yine en küçük çocuğumuz “Etem Amca” diye şiiri teşekkür amaçlı belediye başkanı için okudu. Bu şiiriyle büyük bir alkış alan Nil Kaysal “Ne yapayım içimden öyle geldi.” diye konuştu. Sanatseverler 7’den 70’e şarkılarla geceyi kapattılar.  Daha nice konserlere bekliyoruz. Dr. Osman Özel bizler de sizlere teşekkür ediyoruz. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HEP DESTEK TAM DESTEKÖnceki Haber

HEP DESTEK TAM DESTEK

1 NİSAN ŞAKASI GİBİ DOĞALGAZA YÜZDE 50 ZAMSonraki Haber

1 NİSAN ŞAKASI GİBİ DOĞALGAZA YÜZDE 50 Z...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar