Ordu
DOLAR13.5964
EURO15.4255
ALTIN794.00
reader

Fatsa’daki esnaflara uyarı: SORU SORACAĞINIZ YER ODANIZDIR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Fatsa’daki esnaflara uyarı: SORU SORACAĞINIZ YER ODANIZDIR
Abone ol
Fatsa Giyim Eşyaları Esnaf Odası Başkanı Cemal Paşalıoğlu, “Kapalı Pazar yeri tamamlanıp yer alma süreci başladığında, resmi olmayan kurum ya da kişilerin dediklerine inanmayın, ücret talep edenlere itimat etmeyin. Bu konu hakkında dediklerim dışında böyle söylentilere inanıp aksi davranan üyelerimiz mağdur olacaklardır” dedi.

Fatsa Giyim Eşyaları Esnaf Odası Başkanı Cemal Paşalıoğlu, kapalı pazar yerine taşınma sürecinde esnaflara, dolandırılmamaları için oda dışında başka kişilere danışmamaları uyarısı yaptı. Paşalıoğlu, “2020 yılı Mart ayından itibaren ülkemizin içinde bulunduğu pandemi (salgın) sürecinde esnaflar olarak birçok badireler atlattık, bu zorlu süreçte pazarcı esnafımıza müjde vermek isterim. Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in öncülüğünde, Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’ın titiz ve hızlı çalışmaları sayesinde mübarek Ramazan Ayı’ndan önce Kapalı Pazar Yeri inşaatı tamamlanıp esnaflarımızın ve halkımızın hizmetine açılacak.” dedi

YER DAĞILIMI NASIL YAPILACAK

Esnafı yakından ilgilendiren bir konuya da açıklık getiren Paşalıoğlu, “Kapalı Pazar Yeri’nde yer dağılımı yapılmadan önce başvurular alınırken Ticaret Bakanlığı’nın Pazar Yerleri Hakkında Yönetmeliği çerçevesinde istenilen evrak belgeler arasında yaptıkları iş ile ilgili Esnaf Odası’na kayıtları esas alınacaktır. Bunu kendi odamızdan örnek vermek gerekirse; Pazar yerlerinde giyim eşyası satanlar yani Giyim Eşyaları Odası’na üye olan esnafımız Kapalı Pazar Yerinden yer alabileceklerdir. Biz oda olarak üyelerimizin aklındaki soru işaretlerini gidermek için her zaman yardımcı olmaya hazırız olduklarını ve odamıza kayıtlı esnafımızın ise her zaman bizden rahatlıkla bilgi alabilir. Pazar yerinde duyduğuna değil, bizden aldığı bilgiler ışığında hareket etmelerini,  kesinlikle etraftan duyduğunuza değil bağlı olduğunuz odaya danışın bu süreçte en kapsamlı ve doğru bilgiyi Fatsa Belediyesi ve bağlı olduğunuz esnaf odasından alabilirsiniz” diye konuştu.

BAŞKA YERE SORMAYIN

Paşalıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Kapalı Pazar yeri tamamlanıp da yer alma süreci başladığında ya da bu süreç başlamadan önce kesinlikle resmi olmayan kurum ya da kişilerin dediklerine inanmayın, ücret talep edenlere itimat etmeyin, bu konu hakkında dediklerim dışında böyle söylentilere inanıp aksi davranan üyelerimiz mağdur olacaklardır. Aksi şekilde davranıldığı taktirde kesinlikle odamızın hiçbir sorumluluk almayacağını belirtmek isterim. Bu süreç tamamen kanunların ön gördüğü bir şekilde ilerleyecek ve o şekilde tamamlanacaktır.  Kapalı Pazar Yeri’nin açılmasından işlemesine kadar geçen süreçte pazarcı esnafımızın mağduriyet yaşamaması için danışacakları adres kesinlikle üye oldukları Esnaf Odası ve Fatsa Belediyesi yetkilileri olmalıdır. Kulaktan dolma ya da söylentilere önem vermemelerini önemle rica ediyorum biz odamız olarak üye pazarcı arkadaşlarımıza her zaman yardımcı olduk ve olmaya devam edeceğiz.”

DENETİMLERE DİKKAT

Paşalıoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Son olarak esnaf arkadaşlarımızı bir konuda daha bilgilendirmek isterim. Malum olduğu üzere geçtiğimiz Perşembe günü yani 4 Mart 2021’den itibaren İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge doğrultusunda Dinamik Denetim Süreci’ne girmiş bulunmaktayız. Denetim sürecinden önce de hijyen, maske ve temizlik konusunda dikkatli olduğunuzu bilsem de bu süreçte denetimlerin daha da sıklaşacağını hatırlatmak isterim. İnşallah bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız ve sağlıklı günlerde buluşacağız.” MUHARREM GÖÇ


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OBB KIRSAL MAHALLE BİLGİSİ VERMELİÖnceki Haber

OBB KIRSAL MAHALLE BİLGİSİ VERMELİ

EKONOMİK DESTEK PAKETİ AÇIKLAYAN İLK BELEDİYE OLDUKSonraki Haber

EKONOMİK DESTEK PAKETİ AÇIKLAYAN İLK BEL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar