Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
reader

FATSA'DAN AZERBAYCAN’A 'TEŞEKKÜR' KONVOYU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FATSA'DAN AZERBAYCAN’A 'TEŞEKKÜR' KONVOYU
Abone ol
Türkiye'de, ağustos ayında meydana gelen orman yangınlarına destek için gelen Azerbaycanlı itfaiyeciler için,  Fatsa’da Azerbaycan'a teşekkür konvoyu düzenlendi.

Ağustos ayında Türkiye'de yaşanan orman yangınlarına müdahale için gelen Azerbaycanlı itfaiyeciler için, Fatsa Off-Road Kulübü Derneği ile Ordu Kano Kulübü üyeleri konvoy düzenledi. Off-road ve kano kulübü üyelerine, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar da ve eşlik etti. Off-road ve kano kulübü üyeleri, Azerbaycan’da off-road gösterileri ve kano sporu etkinlikleri de yapacak.


'GARDAŞLIK' İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar hareket öncesi yaptığı açıklamada, “Can Azerbaycan’a 'gardaşlık' için yola çıkıyoruz. Geçtiğimiz yaz ayında ülkemizde yaşanan orman yangınlarına tüm imkanlarıyla seferber olan kadim dostumuz, kardeş ülke Azerbaycan’a iade-i ziyaret için yola revan oluyoruz. Derin tarihi ve kültürel bağlarıyla Türkiye ve Azerbaycan, birbirini hiçbir zaman kendinden farklı görmeyen, sevincine sevinen, kederine üzülen, aynı köklerin üzerinde büyüyen bir çınarın farklı coğrafyadaki dalları gibi, her zaman kardeşlik duygularından beslenerek güç alan tek millet olmuştur" dedi.

 

SPORTİF FAALİYETLER DE YAPILACAK

 

Fatsa Off-Road Kulübü Derneği Başkanı Üzeyir Erdoğan, “Bu projeyi oluşturmamızdaki asıl amaç Azerbaycan'dan itfaiyeler ile yangın için bize desteğe gelen kardeşlerimize teşekkür ziyareti adı altında bir program gerçekleştirmek. Yine orada sportif faaliyetler ve kültürel faaliyetler gerçekleştireceğiz. Bu konuda bize Dışişleri Bakanlığımızın, Ordu Büyükşehir Belediyemizin, Ordu Valiliğimizin destekleri oldu. Fatsa Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar’ın bizimle seyir halinde olması, bize bu konuda çok destek olmasından dolayı da teşekkür ederiz” dedi.
 

GEÇEN YAZ KARARI ALINDI

Ordu Kano Kulübü Başkanı Mustafa Sarıkaya ise yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yaz Azerbaycan'dan ülkemize orman yangınlarını söndürmek için gelen kardeşlerimiz, ‘biz Türkiye'ye kendi ormanlarımızı yani kendi ülkemize geliyoruz, kendi ormanlarımızı söndürmeye geliyoruz’ diyen benim de sınıf arkadaşım Pilot Yüzbaşı Nurlan İsmailoğlu ile konuşmamızda bu ziyaret için karar aldık. Fatsa Off-Road Kulübü ile de istişare yaptık, Fatsa Belediye Başkanımız ile istişare yaptık ve bu proje o şekilde start aldı” diye konuştu.
 

Konuşmaların ardından katılımcılar, Fatsa'dan Azerbaycan'a hareket etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
OBB TOPLUCA’DAKİ 20 YILLIK HEYELAN SORUNUNU ÇÖZDÜÖnceki Haber

OBB TOPLUCA’DAKİ 20 YILLIK HEYELAN SORUN...

HİÇ AYAKKABI GİYMEYEN AYAKKABI TAMİRCİSİSonraki Haber

HİÇ AYAKKABI GİYMEYEN AYAKKABI TAMİRCİSİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar