Ordu
DOLAR13.4064
EURO15.2338
ALTIN765.68

FATSA’DAN ORDU VE GİRESUN’A

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FATSA’DAN ORDU VE GİRESUN’A
Abone ol
Fatsa’da beyaz et alanında faaliyet gösteren ve bünyesinde 50 kişiyi çalıştıran Yalçın Gıda, daha fazla istihdam hedefliyor.  

20  yıla yaklaşan ticaret hayatına 1994 yılında Fatsa'da başlayan ve tüketicilere en kaliteli ürünleri sunarak bölgenin sayılı firmaları arasına girmeyi başaran Yalçın Gıda  Piliç, eti ileri işlenmiş ürünler ve çok yakında ürün portföyüne  yumurta ve dondurulmuş gıda ürünlerini  de ekleyerek bölge ekonomisine katkı sağlayarak sektördeki yerini aldı.

Sahip olduğu dağıtım hacmi, potansiyeli ve dinamizmi ile faaliyet gösterdiği sektörde önemli kuruluşlardan biri olan Yalçın Gıda, 1994 yılın da başladığı ticari hayatını başarı ile sürdürerek iki ortaklı bir şirket olarak 2000  yılına kadar KÖY-TÜR piliçlerinin Fatsa Bölge bayiliğini yaptı. 2000 yılında şirket ortaklığının bitmesi ile birlikte ticari hayatına 2001 yılında  aile şirketi olan Yalçın Gıda  Ltd.Şti olarak kuruldu.

HEDEF DAHA FAZLA İSTİHDAM

Yalçın Gıda Ltd.Şti Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Ünal, 2006 yılına kadar 250  metrekare kapalı alan 75 ton kapasiteli  soğuk hava deposu 1 adet perakende şubesi ve  5 araçlık dağıtım filosu ile çeşitli  ulusal firmalar ile ticari hayatına devam ettirdiklerini,  sürekli büyümeyi ve gelişmeyi sürdürerek  bölgesel  çapta dağıtım vizyonu ile 2007  yılında Lezita firması Ordu bölge bayisi olarak yollarına devam ettiklerini söyledi.

Kazanılan tecrübe  ve birikim sayesinde sürekli büyümeyi hedeflediklerini aktaran Ünal, “Sırasıyla,  Lezita ileri işlem ürünlerin ve yumurta ürünlerinin distribütörlüğünü bünyemize katarak Yalçın Gıda olarak  yaklaşık 20 yıl  önce Fatsa'da  başladığımız yolculuğa, yıllar içerisinde gerçekleştirdiğimiz büyümeyle  dağıtım dışında perakendecilikten parçalama ve  paketlemeye  kadar birçok farklı alanda hizmet veriyoruz. Şuanda 4000 metrekare açık,  3500 metrekare kapalı alanı, 10 adet geniş hacmi  bulunan soğuk hava depoları ile   günlük ortalama 400 ton  Ordu ve Giresun bölgelerine hizmet veriyoruz. Bu büyüme beraberinde istihdamı da yaratmaktadır. Biz büyüdükçe istiyoruz ki evine ekmek götüren insan sayısı da artsın. Şirket olarak dürüst, güvenilir bir konumda olmak en büyük hedefimiz olacaktır.” dedi. Muharrem Göç


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ZAMAN CUMHURİYET DEĞERLERİNDE KENETLENME ZAMANI Önceki Haber

ZAMAN CUMHURİYET DEĞERLERİNDE KENETLENME...

TRABZON'DA ÜRETİCİLERE 40 BİN FINDIK FİDANI DAĞITILACAKSonraki Haber

TRABZON'DA ÜRETİCİLERE 40 BİN FINDIK FİD...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar