VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9499
EURO18.4114
ALTIN1034.4
reader

FERRERO DEĞERLİ TARIM PROGRAMI 40 BİN ÜRETİCİYE ULAŞTI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FERRERO DEĞERLİ TARIM PROGRAMI 40 BİN ÜRETİCİYE ULAŞTI
Abone ol
‘Herkes için değer sağlayan fındık sektörü’ amacıyla yola çıkan Ferrero Değerli Tarım Programı, 2012 yılından bu yana 100’den fazla uzmanıyla 40 bine yakın çiftçiye ulaştı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Ferrero Fındık Genel Müdürü Bamsı Akın, ürünlerinin kalbinde fındığın ve özellikle Türk fındığının olduğuna dikkat çekti.

“Ferrero Değerli Tarım programının amacı, iyi tarım uygulamalarını desteklemek, izlenebilirliği artırmak ve değer zinciri boyunca sosyal uygulamaları iyileştirmek” diyen Genel Müdür Bamsı Akın “Ferrero Değerli Tarım Programı, sivil toplum kuruluşları ve yerel topluluklar da dahil olmak üzere değer zincirinin diğer paydaşlarıyla işbirliği içinde çiftçilerle nasıl çalıştığımızın da bir göstergesi. Ferrero Fındık, kısa vadeli bir bakış açısıyla fındık tedarik etmemektedir. Değer zincirimizi uzun vadeli bir bakış açısıyla oluşturuyor, ve geliştiriyoruz’’ ifadelerini kullandı.

İtalya’nın Piyemonte bölgesinde 1940’lı yıllarda bir aile şirketi olarak kurulan Ferrero Grubu, Nutella, Kinder ve Ferrero Rocher markaları ile dünya şekerleme ve çikolata sektörünün önde gelen üreticileri arasında yer alıyor. Ferrero Grubu, 37 bine yakın çalışanı, 105 şirket ve 31 üretim tesisi ile 170’in üzerinde ülkede doğrudan ve distribütörleri aracılığıyla faaliyet gösteriyor.
 

Ferrero Türkiye, Ferrero Grubu’nun bir iştiraki olarak 1999 yılında, grubun önde gelen markaları Nutella, Kinder Surprise ve Ferrero Rocher’i Türk tüketicisiyle buluşturmak amacıyla kuruldu. Ferrero Grubu 2013 yılında Manisa fabrikasını açarak, fabrikayı grubun en önemli üretim tesislerinden biri haline getirdi.

Ferrero Grubu 2014 yılında Ferrero Fındık’ı kurarak, Türk fındığının işlenmesi, mamül ve yarı mamül hale getirilmesinde de önemli bir rol üstlendi. Ferrero Fındık, 1.600’ün üzerinde çalışanı ve yüzlerce tedarikçisi ile Türk fındık sektörünün uzun dönemli stratejik bir ortağı ve önemli bir işvereni olarak sektörde değer oluşturuyor. Ferrero Grubu’nun Türkiye’de 6’sı fındık fabrikası olmak üzere toplam 7 üretim tesisi bulunuyor. ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
30 TL’NİN ALTINDA ÜRETİCİ ZARAR EDERÖnceki Haber

30 TL’NİN ALTINDA ÜRETİCİ ZARAR EDER

ÜRETİCİ 35 TL İÇİN SOKAĞA DÖKÜLDÜSonraki Haber

ÜRETİCİ 35 TL İÇİN SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar