Ordu
DOLAR18.6205
EURO19.2732
ALTIN1041.9
reader

FERRERO SADECE DÜZCE’DEN 280 MİLYON TL ÇALIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FERRERO SADECE DÜZCE’DEN 280 MİLYON TL ÇALIYOR
Abone ol
Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, 48 lira fındık fiyatı açıklayan Ferrero firmasının sadece Düzce’de çiftinin cebinden 280 milyon para çaldığını ifade ederek “TMO ile Ferrero arasında 4 lira fiyat farkı var. Düzce’de 70 bin ton fındık üretiliyor. Hesapladığımızda 280 milyon çiftinin cebinden çalınıyor” dedi.

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, fındık sezonunda alım yapmaya başlayan TMO’yu eleştirdi. Alım şartlarının ağır olduğunu söyleyen Öztürk “Öncelikle Ferrero bizim muhatabımız değil. Bizim muhatabımız TMO’dur. Biz öncelikle orada ki çalışmaları baz alırız. TMO neden alım şartlarını değiştirmiyor? Bugüne kadar yaptığı alımlarda görüyoruz ki bir çok çiftçimiz geri dönüyor. Fındığını teslim edemiyor. Çatlak var, kırık var diye geri döndürüyorlar. Biz akşama kadar fındık ayıklıyoruz ancak oradan geri dönüyoruz. Bu yıldırma politikası mı? Tüccarda kapıda bekliyor. 43 liradan fındığı alıyor. İhtiyaç var. Okullar açılıyor, kış geliyor kömür alacak” diye konuştu.

280 MİLYON ÇİFTÇİNİN CEBİNDEN ÇALINIYOR


Fındık fiyatlarını TMO’dan 4 lira eksik açıklayan Ferrero firmasının Düzce’nin tamamında üreticinin cebinden 280 milyon lira çaldığını söyleyen Öztürk, “Fındıkta TMO ile FERRERO arasında 4 lira fark var. Hesaplandığında Düzce’de 70 bin ton fındık var. 70 bin ton fındığı 4 lirayla çarparsak 280 milyon para çiftinin ve Düzce’nin cebinden çalınan para. Bu Düzce esnafının cebine girecek olan paradır. Burada çiftçiyi herkesin savunması lazım. Bizlere tüm Düzce’nin sahip çıkması lazım” ifadelerini kullandı.
 

İHTİYACI DIŞINDA SATMASINLAR FINDIK FİYATI YÜKSELECEK
 

İhtiyacı olan çiftçilerin ihtiyacı kadar, olmayanların ise fındık satmamasını isteyen Öztürk, “Ben 11. Veya 12. Ayda fındık fiyatının yükseleceğine adım gibi eminim. Çünkü rekolte çok düşük. Çiftçimiz emanete fındık vermesin, ihtiyacı kadar fındık satsın. İlk olarak fındık satmayı düşünmesin. Evinde bekletsin, görün ki fındık para yapacak” şeklinde konuştu. Düzce


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
100 BİN TON RANDEVU 50 BİN TON FINDIK ALDIKÖnceki Haber

100 BİN TON RANDEVU 50 BİN TON FINDIK AL...

KIBRIS HAVAYOLLARI TRABZON’A UÇACAKSonraki Haber

KIBRIS HAVAYOLLARI TRABZON’A UÇACAK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar