Ordu
DOLAR18.5786
EURO18.4161
ALTIN1021.7
reader

FERRERO’YA DUR DENMELİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FERRERO’YA DUR DENMELİ
Abone ol
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, fındıkta tekelci firmanın derhal piyasadan elinin çekilmesi gerektiğini belirterek, “Bu sadece özel sektörün gücüyle olmaz. O nedenle devletin bu duruma derhal müdahale etmesi gerekiyor.” dedi.

DEVLET HAREKETE GEÇMELİ

Serbest piyasada oluşan fiyatın üreticiyi mağdur ettiğini savunan Şanlıtürk; “Üreticimizin alın terinin üç beş aracıya ve tekelci firmaya yedirmenin doğru olduğu kanaatinde değiliz. Devlet bu duruma derhal müdahale etmelidir. Hem bölge milletvekillerimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız, Tarım Bakanımız ve Cumhurbaşkanımız bu duruma müdahale ederek piyasanın belirlediği rakamın açıklanan rakama yakın bir seviyeye getirilmesi için müdahalenin kaçınılmaz olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

BAŞKA SORUNLAR YAŞARIZ

Fındık tarımında ciddi iyileştirmeler yapılması gerektiğini de belirten Şanlıtürk, şöyle devam etti; “Aybastı ve Gölköy civarlarında bundan 30-35 sene önce çok iyi patates üretimi oluyordu. Gelen bir zehirli tohum nedeniyle topraklar verimsiz hale geldi ve patateste sıkıntılar oldu. Devlette ilçelerimize patates ekim ve dikimini yasak etti. Burada ben özellikle bu tekelci firmanın kendi ziraat mühendisleriyle birlikte fındıkla ilgili yaptığı çalışmalarda sorun yaşayabileceğimiz kanaatindeyim.” diye konuştu.

 

SADECE FINDIK ALIMI YAPMALI  

Daha fazla geç kalınmaması gerektiğini aktaran Şanlıtürk, “Bu tekelci firma öncesinde alıcı noktasında idi. Sonrasında Türkiye’de aracı noktasında ihracatçıları da aradan çıkarmaya başladılar. Şu anda manav ve tüccarları da aradan çıkarıp bahçelere kadar girdi. İnşallah en kısa sürede el birliği ile fındıkla ilgili temel sorunlardan kurtulacağız. Onun için bu tekelci firmanın sadece alıcı noktasında tutulması lazım. Fındık tarımında ciddi iyileştirmeler yapılması gerekiyor.” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ENGİNYURT SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUÖnceki Haber

ENGİNYURT SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

ORDU’DA HEDEF 3 PUAN!Sonraki Haber

ORDU’DA HEDEF 3 PUAN!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar