Ordu
DOLAR18.8383
EURO20.3282
ALTIN1128.4

FESTİVAL SONA ERDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FESTİVAL SONA ERDİ
Abone ol
Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği tarafından bu yıl 6.sı düzenlenen Güzel Ordu Kısa Film Festivali 21-22-23 Ekim tarihlerinde yapıldı. Babamın Deniz Yatağı filmiyle Orkun Göntem’e festivalin birincilik ödülü verildi.

Festivalin onur konuğu Hale Soygazi olurken, ödülü kendisine 21 Ekim Cuma günü yapılan açılış töreninde Uğurcan Ataoğlu tarafından verildi. Besteci, müzisyen Selim Atakan’ın festival için özel olarak bestelediği Güzel Ordu (Sonsuz Deniz)’i Name Önal’ın sesinden, Selim Atakan’ın piyanosu eşliğinde yine açılış töreninde sinemaseverle buluştu.

12 kısa filmin yer aldığı program iki bölüm olarak, Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde, 22 Ekim Cumartesi günü gösterildi. Festivalin jüri başkanlığını Tayfun Pirselimoğlu üstlenirken, diğer jüri üyeleri oyuncu Nazlı Bulum, akademisyen ve sinema yazarı Melis Behlil, Vona kısa filminin yönetmeni Clint Davis ile Mimaroğlu belgeselinin yönetmeni ve sinema yazarı Serdar Kökçeoğlu’ndan oluştu.

 

SANATI EN ÜST LİGE ÇIKARACAĞIZ

Festivalin ödül gecesinde konuşan Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği Başkanı Tevfik Serdar Köksal, festivale büyük ilgi olduğunu belirterek, “Festival uluslararası olmamasına karşın yurt dışından da film geldi. Festivale 5 binin üzerinde başvuru yapıldı. Bu aynı zamanda Ordu’da yapılacak uluslararası festivalin potansiyeline de gösteriyor. Ben festivalin her geçen yıl büyüyerek devam edeceğine inanıyorum. Sanatı Ordu’da en üst lige çıkarmaya kararlıyız. ” dedi.           

KİMLER ÖDÜL ALDI

Festivalde Genç Jüri Ödülü Hale Soygazi tarafından Bugün Değil filmiyle Yağmur Mısırlıoğlu’na verildi. Oğuzhan Tercan Genç Sinemacı ödülü Zeynep Atakan tarafından Yas Provaları filmiyle Hüseyin Enes Balcı’ya verildi. Festivalin üçüncülük ödülü Ev Diye Bir Şey Yok filmiyle Nur Özkaya’ya, ikincilik ödülü Adres filmiyle Aram Dildar’a, birincilik ödülü de Babamın Deniz Yatağı filmiyle Orkun Göntem’e verildi. Sırasıyla ödülleri Serdar Kökçeoğlu, Melis Behli ve Tayfun Pirselimoğlu verdi. 

 

FESTİVALDE YER ALAN FiLMLER

Yas Provaları / Hüseyin Enes Balcı

Kule / Emre Birişmen  

b.2402 / Burak Batuhan Çağrıcı

Adres / Aram Dildar

Lekesiz / Ali Ercivan

Babamın Deniz Yatağı / Orkun Göntem

Fırtına / Esme Madra

Bugün Değil / Yağmur Mısırlıoğlu

Ev Diye Bir Şey Yok / Nur Özkaya

Suyu Bulandıran Kız / Deniz Telek

Temassız / Göksel Tuzun

Alkarısı / İlyas Soner Yıldırım

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TATBİKAT DEĞİL SANKİ GERÇEKÖnceki Haber

TATBİKAT DEĞİL SANKİ GERÇEK

KİLO İŞİ DEĞİL GRAM İŞİ BALIK!Sonraki Haber

KİLO İŞİ DEĞİL GRAM İŞİ BALIK!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar