Ordu
DOLAR13.51
EURO15.3543
ALTIN772.58

FİAT ORDU’DA BİRİNCİ SIRADA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FİAT ORDU’DA BİRİNCİ SIRADA
Abone ol
TÜİK kayıtlarına göre Fiat Ordu’da en çok tercih edilen otomobil markası oldu.   

2020 yılında 137 Bin 324 adetlik satış ile Türkiye’nin en çok tercih edilen markası olan Fiat, il bazında da Türkiye’nin en çok tercih edilen markası oldu. TÜİK tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, 2020 yılında Türkiye’de otomobil ve hafif ticari araç pazarı toplamında 54 ilde liderliğe ulaştı. 2015 yılından beridir, Türkye’nin en çok tercih edilen otomobili Fiat Egea ise; ülke genelinde 66 ilde lider oldu. Türkiye genelinde aynı dönemde yüzde 18 oranında pazar payına ulaşan Fiat, Ordu’nun ise 576 adet satış ve yüzde 16,5’lik pazar payı ile en çok tercih edilen marka oldu.

 

Konfora, güvenliğe, teknolojiye ve tasarıma herkes ulaşabilsin diye çalışan Fiat, 2020 yılında gerçekleştirdiği 137 Bin 324 adetlik satış ile Türkiye otomotiv pazarının lideri oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan ve Trafik Tescil Kayıtları esas alınan rakamlara göre Fiat, il bazında da başarısını sürdürdü ve 2020 yılında Türkiye genelinde yüzde 18 pazar payı ile otomobil artı hafif ticari araç toplamında 54 ilde birden en fazla tercih edilen marka oldu. İlk kez 2015 Ekim ayında yollarla buluşan; Türk tüketicisinin istekleri doğrultusunda geliştirilen Fiat Egea da zirvedeki yerini korudu.  Sunduğu fiyat / fayda dengesiyle oldukça iddialı bir otomobil olan Egea’nın, 2020 yılında segmentinde aldığı yüzde 15’lik pay ve elde ettiği 274 bin 341 adetlik toplam satış rakamı model ailesinin gücünü bir kez daha yansıttı. Türk tüketicisinin gönlüne taht kuran ve 2020 yılında her gövde tipinde segment lideri olan Fiat Egea, 2020 yılında 66 ilde liderliği yakaladı.

 

 

ORDU’DA İLK SIRADA

 

 

Fiat, uzun süredir ülkemizin birçok ilinde pazarın zirvesinde yer alıyor. Bu iller arasında bulunan Ordu ve Giresun’da müşteri memnuniyetini merkeze alarak faaliyetlerini sürdüren Ordu Tunalar Fiat Plaza Genel Müdürü Osman Yeşilyurt, gelenek haline gelen başarının ardında ekip çalışmasının ve müşteri beklentileri konusundaki hassasiyetin yer aldığını dile getirdi.

 

Ordu’da Tunalar Motorlu Araçlar TİC. A.Ş. Tarafından temsil edilen Fiat, rekabetin hız kazandığı pazar koşullarında liderliğini sürdürüyor. Aralarında Ordu ve Giresun illerinin de bulunduğu 66 ilde zirvede yer alan Fiat, tüketici beklentilerini kusursuzca karşılayan modelleri ve güçlü satış-servis organizasyonlarıyla otomobil severlerden yoğun ilgi görüyor. Konuya ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Ordu Tunalar Fiat Plaza Genel Müdürü Osman Yeşilyurt, sektörün en güçlü temsilcilerinden biri olan Fiat’ın, müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yeni teknolojiler geliştirmeye odaklandığını aktardı. 2015 yılından beri en çok tercih edilen araç unvanını koruyan Egea başta olmak üzere Fiat’ın yeni modellerinde sürüş keyfini ve zengin donanım seçeneklerini standart hale getirdiğini vurgulayan Genel Müdür Osman Yeşilyurt, bu sayede gelişmiş teknolojik ve güvenlik özellikleri barındıran modellere toplumun geniş kısmının ulaşabildiğini söyledi. Yeşilyurt, Fiat markasını temsil ettikleri Ordu ve Giresun illerinde birinciliğini sürdürmekten ötürü büyük gurur ve mutluluk duyduklarını da sözlerine ekledi.  

 

‘MÜŞTERİLERİMİZİN MEMNUNİYETİ HEYECANIMIZI ZİRVEYE TAŞIYOR’

 

Fiat’ın ülke çapında liderliğini sürdürdüğü 66 il arasında yer alan ve Tunalar Motorlu Araçlar tarafından temsil edilen Ordu ve Giresun illerindeki müşterilerin sürekli memnuniyetleri için her noktada titizlikle hareket ettiklerini aktaran Yeşilyurt, şu değerlendirmelerde bulundu:  “Başarıya adım adım giden yolda, müşterilerimizin ihtiyaç ve tercihlerine göre birçok model ve donanım ile hizmet etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Tek amacımız, yıllardır tesis ettiğimiz müşteri memnuniyetini aynı heyecanla Ordu ve Giresun başta olmak üzere tüm Türkiye çapında sürdürmek.  Bunun için hem organizasyonumuzu hem de ekibimizi sürekli geliştiriyoruz, değişen koşullara yön vermek için gayret gösteriyoruz. Markamızı, bayiliğimizi tercih eden tüm müşterilerimize, bu başarıda emeği büyük olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Daha çok çalışarak ve gayret ederek, başarının asla tesadüf olmadığını göstermeyi sürdüreceğiz. Bölgemize ve ülkemize hizmet vermenin heyecanını ve coşkusunu yaşamaya devam edeceğiz.” ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KOZALAK AKARI GETİRENE PARA VERİLECEK Önceki Haber

KOZALAK AKARI GETİRENE PARA VERİLECEK 

UNUTULAN MEYVELER FİDAN OLDU Sonraki Haber

UNUTULAN MEYVELER FİDAN OLDU 

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar