VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9592
EURO18.4186
ALTIN1035.9
reader

FINDIK 35 TL OLSUN ENGİNYURT BİTSİN

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
FINDIK 35 TL OLSUN ENGİNYURT BİTSİN
Abone ol
Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fındık taban fiyatının açıklanmaması nedeniyle yaptığı eleştiriler için bazı AK Partililer’in ‘Sayın Cumhurbaşkanı Cemal Enginyurt’a kızdığı için fındık taban fiyatını açıklamıyor’ şeklindeki söylemlerine ‘Yazıklar olsun adamlığınıza’ diyerek tepki verdi.

Ordulu olmasına rağmen bir gram fındığı olmadığını ve tek derdinin üreticinin emeğinin karşılığını alması olduğunu vurgulayan Enginyurt, kendisini hedef gösterenlere, “Siz bizim üzerimizden siyaset yapıyorsunuz. O zaman hep birlikte seslenelim Cumhurbaşkanımıza, fındık taban fiyatını 35 TL yapsın da Cemal Enginyurt da halkın gözünde tükensin, bitsin. Benim derdim Cemal Enginyurt değil, benim derdim milyonlarca fındık üreticisi.” dedi.

35 TL OLSUN ENGİNYURT BİTSİN

Enginyurt, “Biz fındık fiyatı diyoruz sizden ses çıkmıyor! Utanmadan bazılarınız diyormuş ki, ‘Sayın Cumhurbaşkanı Cemal Enginyurt’a kızdığı için fındık taban fiyatını açıklamıyor!’ Yazıklar olsun adamlığınıza, insanlığınıza ve fındık üreticiliğinize yazıklar olsun. Siz nasıl bir insansınız, bu nasıl bir particilik? Biz feryat ediyoruz. Bir gram fındığı olmayan Cemal Enginyurt olarak feryat ediyorum. Fındık taban fiyatı açıklansın, 35 TL olarak ilan edilsin, TMO piyasaya girsin diyoruz. Siz bizim üzerimizden siyaset yapıyorsunuz. O zaman hep birlikte seslenelim Cumhurbaşkanımıza, fındık taban fiyatını 35 TL yapsın da Cemal Enginyurt da halkın gözünde tükensin bitsin. Benim derdim Cemal Enginyurt değil, benim derdim milyonlarca fındık üreticisi” şeklinde konuştu.

FINDIK TOPLAYIP ŞOV YAPIYORLAR

Belirsiz olan taban fiyatı üzerinden fındık üretimi yapılan illerin idarecilere sitem eden Enginyurt, sözlerini şöyle tamamladı: “Fındık harmana indi hala ses seda yok. AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkanı ve valisi bahçede fındık toplar, şov yapar ama fındık taban fiyatıyla ilgili tek laf etmez. Fındık taban fiyatı 35 TL olarak ilan edilmeli.” dedi. “Fındık üreticisi ses ver” Öte yandan fındık üreticisine çağrıda bulunan Enginyurt sözlerine şöyle son verdi: “Fındık üreticisi ses ver, fındık üreticisi ses ver. Aksi takdirde yarın hep birlikte ağlarız da iş işten geçmiş olur.“ ORDU OLAY


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
DELTA VE MAVİÖnceki Haber

DELTA VE MAVİ

FINDIK FİYATI 30 TL OLARAK ACİLEN AÇIKLANMALISonraki Haber

FINDIK FİYATI 30 TL OLARAK ACİLEN AÇIKLA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar